Здорову в усіх відношеннях шкіру нерідко псують так звані пігментні плями - темніші або, навпаки, більш світлі ділянки епідермісу.

До них же можна віднести і веснянки, які проявляються в певну пору року. І хоча особливої небезпеки пігментні плями не уявляють, їх роль у психологічному комфорті жінки може бути велика. Недосконалості шкіри тягнуть за собою втрату впевненості в собі і думки про те, що ці недосконалості псують власну красу і чарівність.

Щоб вибрати правильний спосіб позбавлення від пігментних плям, розберемося, звідки вони беруться.

Чому з'являються пігментні плями

Провокуючими факторами для появи пігментних плям на шкірі можуть служити:


  • ультрафіолетове випромінювання;

  • дисфункції внутрішніх органів (особливо порушення в роботі травної системи і печінки);

  • вагітність;

  • застосування дратівливих кремів або мазей, а також дію різних хімікатів;

  • травми, у тому числі наслідки видавлювання вугрів або неграмотного видалення новоутворень шкіри.

У тих випадках, коли причину пігментних плям вдасться встановити самостійно, краще пройти комплексне обстеження, звернувшись до лікаря-дерматолога. Вважається, що якщо проблему викликана не сонячне світло з його неминучим ультрафіолетовим випромінюванням, то усунути пігментацію шкіри відносно нескладно. Головне, довіритися професіоналу.

Поради щодо позбавлення від пігментних плям

Сучасні виробники косметичних засобів пропонують в гаммі своєї продукції спеціальні відбілюючі креми і лосьйони. На думку фахівців, у застосуванні таких препаратів є певний сенс, хоча і вибирати їх слід гранично уважно.

Справа в тому, що відбілюючі властивості косметичних засобів досягаються часом за рахунок сильнодіючих інгредієнтів, що входять до складу. Тому потрібно не тільки віддавати перевагу відомим і перевіреним косметичним брендам, але незайвим буде і проконсультуватися з фахівцем, який, оцінивши тип і стан шкіри, дасть свої рекомендації.

При сезонному появі пігментних плям діє одне просте правило: ні дня без сонцезахисного крему. Причому мінімальний фактор захисту, або SPF, - 15. Наносити такий крем необхідно і в похмуру погоду, так як хмари не перешкоджають проникненню шкідливого ультрафіолету.

Народних рад щодо позбавлення від пігментних плям безліч.


З найбільш поширених назвемо огіркові маски, лимонний сік, кисле молоко або кефір. Не будемо сперечатися, що деякі з них можуть допомогти злегка освітлити шкіру, але вирішити проблему кардинально, на жаль, не вийде. Що ж робити?

Особливість пігментних плям в тому, що вони, як правило, зачіпають поверхневий і вкрай рідко серединний шар епідермісу. Тобто для їх видалення нам необхідно акуратно позбавитися від верхнього старого шару шкіри разом з пігментованими ділянками, після чого домогтися швидкої регенерації нового, вже без плям. У косметології вже довгий час для цього використовується процедура оздоровлюючого хімічного пілінгу.

Популярність цієї процедури пояснюється її ефективністю. Технічно такий пілінг являє собою вплив слабких розчинів кислот на шкіру з метою видалити поверхневі шари епідермісу, що мають гіперпігментацію.

Процедуру можна назвати хворобливою чи неприємною, але якщо її мета - видалення пігментних плям, то будьте готові до легкого паління і подальшої почервоніння і лущення шкіри. Останнє, до речі, і є той результат, який вкрай необхідний, адже разом із шаром старої шкіри Ви розпрощаєтеся і з ненависними пігментними плямами.

Однак грамотно виконаний хімічний пілінг повинен обов'язково супроводжуватися двома найважливішими постпілінговий етапами. Перший - це постачання шкіри додатковими речовинами, що живлять і відновлюють її. Другий і вкрай важливий саме в боротьбі з пігментацією - це ретельна захист від сонця. Тут на допомогу приходять косметичні засоби з максимальними факторами захисту - 30, 40 SPF і вище. В іншому випадку зусилля щодо позбавлення від пігментних плям не тільки можуть піти нанівець, але і нашкодити.

Ось чому за процедурою хімічного пілінгу варто звертатися тільки до фахівців вищого класу і мають солідний досвід роботи в даному напрямку. У цьому випадку успішна боротьба з гіперпігментацією Вам буде гарантована, а Ваш шлях до красивої і здорової шкірі краток!

У роботі над статтею використані матеріали, люб'язно надані косметологом студії здорового волосся "Інфанта", лікарем-дерматокосметологом Лілією Покасова .

У студії здорового волосся "Інфанта" доступний широкий вибір косметологічних послуг, у тому числі хімічні пілінги, ефективно вирішальні різні проблеми зі шкірою.

Записатися на консультацію Ви можете за телефоном: (499) 235-68-65.