Кальцій, що міститься у великих кількостях в молочних продуктах, виявляється, може погано впливати на мозкові функції людини.

Як з'ясували фахівці, цей елемент звужує кров'яні судини, що призводить до недоумства у літніх людей. А вітамін D, який допомагає засвоєнню кальцію, тільки посилює стан речей.

Такі висновки були зроблені вченими в ході експериментів, в яких брали участь літні люди у віці від 60 до 86 років. З'ясувалося, що за інших рівних умов у людей похилого віку, які вживали більше кальцію і вітаміну D, ніж інші, виявлялося більше і уражених тканин в мозку.

Значить, і імовірніше виникнення недоумства, так як відкладення кальцію приводять до закупорки кровоносних судин, що впливає на мозкову діяльність, оскільки приплив крові зменшується.

Але не варто тут же виключати молочні продукти і морську рибу зі свого раціону.


Адже кальцій - це елемент, необхідний нашому організму як будівельний матеріал для кісток щелепи, а також для росту і збереження зубів.

Плюс до всього, у вагітних жінок і у людей похилого віку нестача вітаміну D в поєднанні з недоліком кальцію веде до виникнення остеомаляції (захворювання кісткової тканини, що виражається в розм'якшення і деформації кістки).

Що й підтвердило останнє дослідження американських лікарів - люди старшого покоління, щодня приймають вітамін D, на 72% рідше страждають від випадкових падінь, ніж їх однолітки, його не беруть.
Так як же бути? Літнім людям необхідно обов'язково консультуватися з їхніми лікарями. А іншим - якомога ретельніше стежити за своїм харчуванням.