Під час вагітності необхідно ретельно стежити за раціоном харчування, якщо ви хочете, щоб ваш довгоочікуваний малюк народився здоровим.

Лікарі рекомендують вагітним жінкам споживати велику кількість свіжих овочів і фруктів, а кількість продуктів, що викликають алергію - навпаки, знизити.

Навіть якщо у вас немає і ніколи не було алергії на продукти харчування, вчені та лікарі настійно радять відмовитися або максимально скоротити їх споживання, щоб не нашкодити майбутній дитині. Багато такі продукти викликають сенсибілізацію (підвищену чутливість до алергену) у дитини в майбутньому, навіть якщо у нього відсутня спадкова схильність до алергічних захворювань.

Щоб довести це, вчені з голландського Університету Утрехта провели дослідження, в ході якого опитували вагітних жінок і становили графік їх раціонів, а після цього протягом восьми років спостерігали за дітьми жінок, що взяли участь в дослідженні.

Результати дослідження були нещодавно опубліковані в науковому журналі American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine. Згідно з даними цього останнього дослідження, вживання майбутньою мамою в їжу великої кількості горіхів та продуктів з них майже вдвічі підвищують вірогідність розвитку бронхіальну астму в майбутньому.

Основні симптоми цього захворювання виражаються в задишки, задуха, набряку верхніх дихальних шляхів, утрудненому диханні і нападах кашлю.


Астма є головною причиною виникнення хронічних захворювань у дітей. У США, наприклад, від неї страждають 10-12% дітей, і з невідомих причин це число стабільно зростає. Хвороба може виникнути в будь-якому віці, але у більшості дітей перші симптоми проявляються до п'яти років.

Звичайно, все це не привід обмежувати себе в харчуванні під час вагітності. Однак знати міру абсолютно необхідно. Керівник дослідження Саскія Уїллерс також зазначила, що діти тих мам, хто вживав багато овочів і фруктів, страждали від астматичних нападів на 18% рідше. Тому головна увага варто приділити різноманітному і правильному харчуванню в період виношування дитини.

Існують і інші причини, здатні збільшити ризик виникнення бронхіальної астми у дітей. Це наявність алергії, наявність родичів, що страждають від астми або алергії, часті захворювання, викликані повітряно-крапельної інфекції, народження з низькою масою тіла, вплив на дитину тютюнового диму до і після народження, астмою частіше хворіють хлопчики і діти з малозабезпечених сімей.

Підготовлено відділом Здоров'я