Умови, в яких живе жінка в період вагітності, не можуть не впливати на перебіг цієї вагітності.

Назвемо основні гігієнічні вимоги до житлових приміщень:

? Повітря в житлових приміщеннях не повинен бути надто сухим, але й не повинен бути надто вологим.

? У будь-який час року в житлових кімнатах повинна підтримуватися певна - комфортна - температура.

? Зовнішні шуми не повинні проникати в житло; а внутрішні шуми повинні бути локалізовані.

? Всі житлові приміщення повинні бути забезпечені достатнім природним освітленням; також житлові приміщення повинні мати достатню штучне освітлення.

? У житлових приміщеннях повинна бути забезпечена природна вентиляція; а в таких приміщеннях, як кухня, туалет, ванна кімната, повинна використовуватися штучна (витяжна) вентиляція.

Часом люди в передбаченні холодів настільки ретельно закладають всі щілини у віконних і дверних блоках (а також закривають вихідні отвори вентиляційних труб), що повітря в житло застоюється.

Поступово в замкнутому просторі стає менше кисню і більше вуглекислого газу, збільшується також вміст бактерій в повітрі, серед яких чимало патогенних.


Не дивно, що в таких умовах можуть виникнути порушення самопочуття.

Житлові приміщення повинні дихати. Привести ці дві процесу (природного провітрювання і теплозбереження) у стан здорового рівноваги - завдання для дбайливого чоловіка, майбутнього батька.

Якщо в будинку пічне опалення, необхідно регулярно контролювати справність цього опалення - щоб щільніше закривалися чавунні дверцята і засувки , щоб скупчення сажі не закривали димохід; тоді можна не побоюватися отруєння чадним газом.

Повітря в житлових приміщеннях стане чистіше і свіже, якщо наповнити будинок кімнатними рослинами. Ялинка або сосонка, що ростуть на балконі, збагатять повітря житла озоном і фітонцидами - оздоровлять його.

Підготовлено відділом Материнства