Останнім часом широкого поширення набув так званий діабет вагітних, або гестаційний діабет, що виникає в другій половині вагітності. Він безслідно проходить після пологів, однак, як стверджують лікарі, може значно вплинути на розвиток дитини в майбутньому.
Канадські вчені з Університету Лаваля вирішили з'ясувати, яким чином гестаційний діабет матері позначається на здібностях малюка в подальшому житті. Результати проведеного дослідження говорять про те, що діти, народжені у матерів, у яких під час вагітності був діагностований діабет, мають у 2 рази більше шансів отримати мовні проблеми в подальшому житті.
У дослідженні взяли участь 221 дитина, чиї мами страждали на діабет на пізніх термінах вагітності, і дві з половиною тисячі дітей, чиї мами були здорові. Дітей досліджували впродовж декількох років аж до досягнення ними 7-річного віку.
Виявилося, що діти з першої групи в два рази частіше страждали затримкою мовного розвитку, ніж діти з контрольної групи.


І, хоча діти більш освічених матерів, які страждали на діабет, демонстрували більш високий результат, вплив цього захворювання більш ніж очевидно.
Цукровий діабет виникає зазвичай починаючи з 20-24 тижня вагітності, коли виникає порушення вуглеводного обміну в організмі. Це пов'язано з тим, що дія інсуліну частково блокується іншими гормонами, які виробляє плацента. Такий стан називається інсулінорезистентністю або зниженою чутливістю клітин до інсуліну.
Як же уникнути гестаційного діабету? Вчені називають серед факторів ризику насамперед генетичну схильність до діабету, а також зайва вага і ожиріння. І якщо з першим фактором боротися практично неможливо, то не набирати багато зайвої ваги під час вагітності під силу будь-якій жінці.

Підготовлено відділом Материнства