Вчені університету Хельсінкі прийшли до висновку, що відсутність навколо людини великої кількості хвороботворних мікробів і небезпечних вірусів негативно впливають на імунну систему людини.

Вони впевнені, що імунітету, якому не потрібно боротися з інфекціями, може призвести до значного зростання числа таких хвороб, як алергія і діабет.

У дослідженні взяли участь діти з Фінляндії і діти з сусідньої російської Карелії .

Як йдеться у повідомленні, діти у Фінляндії в п'ять разів частіше за своїх ровесників з Карелії страждають від алергічних реакцій. Крім того, вони в шість разів частіше захворюють діабетом першого типу, однією з причин якого можуть бути аутоімунні процеси - спрямовані проти власного організму реакції імунітету.

Також в п'ять разів вище і схильність до захворювань шлунково-кишкового тракту, ніж у карельських однолітків.

Дослідження показали, що поширеність генів, які вказують на схильність до аутоімунних хвороб, серед фінських і карельських дітей приблизно однакова.

Меншу поширеність аутоімунних хвороб у дітей в Карелії не можна пояснити і високим рівнем медицини, кажуть науковці.


Як з'ясували дослідники, російські діти значно сильніше фінських схильні до дії різноманітних інфекцій.

Так, у школярів з Карелії в 15 разів частіше виявляють антитіла до бактерії Helicobacter, які свідчу про раніше перенесені інфекції. Антитіла до бактеріям, що викликають важку паразитарну хворобу токсоплазмоз, у карельських школярів знаходять в п'ять разів частіше, а антитіла до збудника гепатиту А - в 12 разів частіше, ніж у фінських.

Виходить, високий рівень життя і пов'язані з ними звички теж можуть нашкодити здоров'ю. Розслаблений імунітет сприяє розвитку аутоімунних захворювань та алергічних реакцій.

Група дослідників з Росії, Фінляндії, Естонії, Німеччини та Голландії в рамках проекту DIABIMMUNE мають намір продовжити вивчення імунного статусу дітей.

Вони планують обстежити 7000 дітей із Фінляндії, Естонії та російській Карелії.

"Тепер ми досліджуємо немовлят і однорічних дітей, щоб отримати нову інформацію про дозріванні імунної системи і взаємодії її з навколишнім середовищем", - говорить професор Кніп.