Кожна майбутня матуся турбується про збереження своєї вагітності.

На жаль, ризик викидня переслідує навіть здорових жінок: стреси, переживання на роботі, хронічні захворювання. Планування вагітності допоможе оцінити можливі ризики невиношування і виключити фактори можливих негативних впливів на організм майбутньої мами.

Плануємо вагітність:

Почніть з візиту до акушера-гінеколога, який розробить індивідуальний план комплексного обстеження. Призначені аналізи допоможуть виключити фактори, що призводять до невиношування вагітності.

Серед важливих лабораторних досліджень можна відзначити наступні:

  • Імунні фактори (імунограма, поліморфізм генів цитокінів, аутоантитіла і пр).
  • Молекулярно-генетичне обстеження для виявлення факторів ризику порушення плацентарної функції
  • Оцінка згортання крові (гемостазу)
  • Генетичні аналізи (цитогенетичні аналізи, типування подружжя за HLA-системою)
  • Гормональне обстеження: репродуктивні проблеми, гіперандрогенія , СПКЯ, порушення роботи щитовидної залози
  • Оцінка порушень обміну речовин
  • Обстеження на приховані інфекції

Для тих, хто вперше збирається стати мамою або вже має дитину, але готується до вагітності, також важливо пройти комплексне обстеження перед вагітністю, яке включає в себе загальну диспансеризацію: консультацію у акушера-гінеколога, ендокринолога, психолога, терапевта, генетика, ультразвукове дослідження, загальні і спеціальні аналізи (ToRCH-комплекс, група крові, резус-фактор).

Під час вагітності:

Комплекс проведених обстежень допоможе у визначенні тактики супровід вагітності.Для того, щоб " зберегти "вагітність, забезпечити правильне формування плаценти, необхідно проводити терапію, спрямовану на корекцію імунного статусу, поліпшення стану системи гемостазу (згортання крові) і так далі.

Після вагітності:

Деякі фактори невиношування вагітності можуть призводити до проблем зі здоров'ям поза вагітності: до тромбозів, порушень роботи серцево-судинної системи. Продовжуйте спостерігатися у лікаря і регулярно проходити диспансеризацію.

Увага! З 12 по 30 квітня в ЦІР проходить акція "Квітневе диво". Знижки і подарунки - кожному пацієнтові! Про умови акції читайте на сайті www.cironline.ru

Матеріал підготовлений за підтримки прес-служби Центру імунології та репродукції.