<


img src="/img/5/5/55d56fbe1f76205138fb07a4aa4d33a2.jpeg"/>

Фіранки для душу, що перешкоджають розбризкуванню води по ванній кімнаті МОГТ принести більше шкоди ніж користі - стверджують дослідники з США.

Більшість видів таких фіранок, які висять у ванних кімнатах безлічі росіян і жителів інших країн світу робляться з матеріалу, до складу якого входить речовина під назвою полівінілхлорид (ПВХ).

Основною проблемою, пов'язаною з використанням ПВХ, завжди вважалася складність його утилізації - при спалюванні утворюються високотоксичні хлорорганічні сполуки. Проте вчені з'ясували що ці ж речовини виділяються і при використанні нових фіранок для ванних кімнат.

Найпершою ознакою виділення великої кількості летких речовин і сполук є досить різкий специфічний запах видаваний нової фіранкою.

"Повторюючись контакт з цими хімічними речовинами, може викликати серйозні проблеми зі здоров'ям, в першу чергу у маленьких дітей , оскільки вони більш чутливі до отруйних хімічних речовин ", - сказав директор з політики Екологічної захисту Аарон Фріман.

Залежно від чутливості дитини і частоти контакту з фіранкою ці летючі токсини можуть надавати саме різне вплив на здоров'я - від головного болю і подразнення дихальних шляхів до ураження печінки і нервової системи.

Отримані результати вчені передали урядовим організаціям з вимогою обмежити або заборонити використання ПВХ і віддати перевагу таким матеріалам, як бавовна та іншим безпечним альтернативам.

Не чекаючи особливих рішень влади, молодим мамам рекомендується вже сьогодні робити вибір на користь фіранок що не містять полівінілхлорид.

Підготовлено відділом новин

Примітка редакції:
Деякі факти даної статті вимагають
додаткових досліджень