Грип - заразне захворювання. Воно викликається вірусом грипу, який може поширюватися при кашлі та чханні, а також з виділеннями мокротиння з носової порожнини. Грипом може захворіти кожен, але найчастіше ним заражаються діти.

У більшості людей симптоми грипу проходять через кілька днів. До числа цих симптомів відносяться:
• підвищена температура
• запалення горла
• озноб
• втома
• кашель
• головний біль
• м'язові болі.

Такими ж симптомами можуть супроводжуватися інші хвороби, які часто плутають з грипом. У немовлят, старих, вагітних жінок і людей з деякими медичними проблемами, такими, як захворювання серця, легенів або нирок і знижена опірність імунної системи, грип може призводити до небезпечних ускладнень. Грип може викликати високу температуру і пневмонію, а також приводити до загострення симптомів існуючих захворювань.

У дітей грип може супроводжуватися проносом і судомами. Щорічно тисячі людей вмирають від сезонного грипу, а ще більшій кількості хворих на грип потрібна госпіталізація. Зробивши щеплення, ви можете захистити від інфлюенци не тільки себе, а й інших, запобігаючи її поширення.

Одна з поширених вакцин проти грипу - інактивована (вбита), яка вводиться в м'язову тканину за допомогою ін'єкції ("уколу" ).


Збільшена доза інактивованої вакцини проти грипу пропонується людям у віці 65 років і старше.

Фахівці Центру імунології та репродукції рекомендують робити щеплення від грипу щорічно. Зокрема, щеплення від грипу можна робити всім людям старше 6 місяців.

Особливе значення вакцинація має для тих, хто піддається ризику тяжкого захворювання грипом, і для безпосередньо взаємодіючих з ними людей, у тому числі для персоналу медичних установ і для тих, хто безпосередньо взаємодіє з маленькими дітьми у віці менше 6 місяців.

З метою захисту імунної системи робити щеплення краще якомога раніше. Ви можете зробити щеплення від грипу, як тільки дізнаєтеся про перші випадки захворювання на грип серед населення вашого району. Щеплення від грипу можна робити одночасно з щепленнями від інших хвороб, такими, як пневмококової вакцинація.

Детальніше про вакцинацію можна дізнатися за телефоном + 7-495-514-00-11