Фізичні вправи під час вагітності покликані допомагати зміцненню тих груп м'язів, на які доведеться основне навантаження під час пологів, також правильні вправи сприяють формуванню правильного дихання і покращують кровообіг. При регулярної фізичної активності підвищується рівень ендорфінів, які виконують в організмі роль природних анальгетиків. До того ж правильні помірні вправи допомагають організму швидше відновитися після пологів.

Безумовно, починати заняття фізичними вправами краще до настання вагітності, щоб під час терміну нескладними вправами підтримувати форму. Але, звичайно, під час вагітності можна приступити до нового виду фізичної активності, попередньо проконсультувавшись з лікарем.

Можна займатися йогою і аеробікою для вагітних, але за умови, що програма заняття була розроблена кваліфікованим інструктором і обов'язково узгоджена з спостерігає вагітність акушером-гінекологом, щоб виключити виникнення ускладнень або їх провокацію.

Особливо позитивно впливає на організм під час вагітності плавання. Відомо, що вода заспокоює і розслабляє. Так як вага тіла у воді зменшується, то зростаючий плід і матка стають легше, тому болю в попереку зменшуються, також знижується тиск на суглоби.

Помірне плавання або аква-аеробні вправи нормалізують кровообіг, полегшують приплив крові до серця , що сприятливо позначається на стані вагітної при підвищенні артеріального тиску.


Під час руху утворюється відтік тканинної рідини в кровоносну систему, а потім надлишкова рідина виводиться через нирки, і відбувається зменшення набряків. До того ж у воді опір руху збільшено в 12 разів, тому тренування м'язових волокон і суглобів проходить більш інтенсивно, але при цьому зберігається необхідний щадний режим, при якому, до речі, і температура тіла не підвищується також.

Загальні рекомендовані вправи у воді - це розмірене плавання протягом півгодини, так само ефективні і безпечні заняття аква-аеробікою або аква-йогою під наглядом інструктора, який має досвід у проведенні фітнес-програм для вагітних. Також завжди потрібно пам'ятати про традиційні радах інструкторів та лікарів:

  • Оптимальна температура води при заняттях 27-29 ° С, тому що для плода більш гарячі температури води шкідливі.

  • Перед виконанням вправ і після них потрібно обов'язково пити чисту воду, тому що за будь-яких аеробних вправах втрачається волога навіть в басейні.

  • Заплановані витрати енергії потрібно компенсувати, тому краще запланувати прийом їжі за 1 годину до заняття.

  • Слід уважно прислухатися до себе під час тренування, тому що прохолодна вода гасить почуття втоми, що може сприяти перевтоми.

За консультацією про оптимальний рівень фізичних навантажень необхідно проконсультуватися у досвідченого акушера гінеколога.