Ви вагітні або поки тільки готуєтеся до цього? Тоді необхідно заздалегідь подбати про пошук лікаря - акушера-гінеколога, який протягом дев'яти місяців буде вас спостерігати. Як це краще зробити?

Необхідно якомога раніше стати на облік в будь-якій жіночій консультації. Якщо ви не встигли зробити цього до того моменту, як завагітніли, то зробіть якомога швидше, якщо дізналися, що чекаєте дитину. Абсолютно не обов'язково вставати на облік в жіночу консультацію за місцем вашої прописки. Ви можете вибрати будь-якого лікаря у вашому місті.

Якщо ви проживаєте в Москві, то вам просто необхідно відвідати сайт www.DocDoc.ru. Це, у своєму роді, пошукова система, де ви можете знайти потрібного вам лікаря, починаючи від акушера-гінеколога і закінчуючи психотерапевтом. Крім акушера-гінеколога вагітна жінка в обов'язковому порядку повинна пройти огляд терапевта, стоматолога, невролога, уролога, а також за показаннями необхідна консультація ендокринолога, дерматолога, і лікарів інших спеціалізацій.

У спеціальній формі на сайті ви можете ввести спеціалізацію лікаря і район міста, в якому вам було б зручно прийти на прийом, і система видасть вам список анкет лікарів за заданими критеріями, із зазначенням їх стажу роботи освіти та інших важливих показників. Заявку на прийом ви можете оформити в той же момент безпосередньо з сайту DocDoc.ru або зателефонувавши за вказаним на сайті телефоном.
А тепер поговоримо про те, на що необхідно звернути увагу, вибираючи лікаря акушера-гінеколога.

У першу чергу, це повинен бути кваліфікований лікар, який має досвід ведення та прийняття пологів різної складності, варто також звернути увагу на відгуки про лікаря в інтернеті, хоча далеко не всі є реальними.


Важливим критерієм для вибору може стати вартість прийому, дорого не завжди означає добре.

На порталі DocDoc.ru з анкет лікарів ви можете дізнатися всю необхідну інформацію про лікаря: про методи його роботи, досвіді прийняття пологів, спеціалізації, яку освіту він має або які курси підвищення кваліфікації він проходив. Крім того на сайті опубліковані відгуки пацієнтів вже лікувалися у цих лікарів.

На прийомі для плідної співпраці з лікарем дотримуйтесь принципам:

завжди говорите лікаря правду, неповна або недостовірна інформація можуть принести вам і вашому малюкові шкоди;

розкажіть, чим ви хворіли або хворієте, чи були у вас аборти, викидні, операції;

дотримуйтесь вказівок лікаря щодо часу візитів, збільшень у вазі, обмежень у харчуванні і фізичних навантаженнях, прийомі лікарських засобів і вітамінів;

одразу повідомляйте лікаря про тривожать вас симптомах; не переживайте, що ви докучає лікаря - краще перестрахуватися. Ваші консультації оплачені або вами, або державою;

між візитами обов'язково записуйте всі виникаючі у вас питання; заведіть спеціальний блокнот, куди ви будете записувати рекомендації лікаря.

Вибирайте хорошого лікаря заздалегідь. І в цьому вам допоможе медичний портал www.DocDoc.ru.