Восени, у зв'язку з перепадами температур, холодним вітром, дощем та іншими сезонними погодними проявами нерідко з'являються скарги на свербіж, біль у вухах, дискомфортні відчуття у вухах при жуванні, підвищення температури тіла. Все це може бути симптомами такого захворювання як зовнішній отит.

Коментує ЛОР-лікар Центру імунології та репродукції (ЦІР) Баннова А.Є .: "При виникненні симптомів зовнішнього отиту запалюється шкіра слухового проходу і верхній шар барабанної перетинки. Середнє вухо, де перебувають слухові кісточки, не уражується, і тому слух, як правило, не знижений.

У запальному процесі може брати участь як повністю шкіра слухового проходу і вушної раковини, так і одиночний волосяний фолікул в ньому. Вражатися можуть як одне, так і два вуха відразу.

Зовнішній отит можуть викликати бактерії і грибки. Від цієї флори залежить і лікування. Тому, по-можливості, необхідно взяти мазок на мікрофлору з слухового проходу (лабораторне назва: Бактеріологічне дослідження і чутливість до антибіотиків (ніс, зів, пазухи, вухо, око та ін.)). Лікування, в основному, амбулаторне.


В окремих випадках (фурункул зовнішнього слухового проходу, злоякісний перебіг отиту) необхідно стаціонарне перебування пацієнта під наглядом лікаря. Амбулаторно призначаються антигістамінні засоби ("Супрастин"), а також місцеві протигрибкові та антибактеріальні мазі. Так як при вагітності антигістамінні препарати призначають з обережністю, то лікування має місцевий характер. Використовуються мазі "Тридерм", "Левосин", "Левомеколь", "Клотримазол" для обробки зовнішнього слухового проходу. Також краплі у вуха "Кандибіотик".

Якщо у Вас з'явилися будь-які симптоми з перерахованих вище - не відкладайте похід до лікаря. Фахівці клініки ЦІР нададуть Вам кваліфіковану допомогу.

Центр імунології і репродукції запрошує на безкоштовний тематичний круглий стіл "ГРВІ, ГРЗ вагітних, способи лікування під час вагітності" Заняття відбудеться 12 листопада в клініці ЦІР на Малій Ординці, 19 (м.Третьяковская).

Тривалість з 19.00 до 20.30. Актуально для вагітних на будь-якому триместрі, а також для майбутніх тат. Заняття веде лікар-терапевт Бойко Тетяна Валентинівна.

Потрібно попередній запис за тел. (495) 514-00-11.