http://www.infox.ru

Большинство новонароджених в Росії та Америці одержують занадто мало вітаміну D.

Батьки , що нехтують рекомендаціями лікарів, піддають своїх дітей серйозному ризику: адже недолік вітаміну D згодом може привести до рахіту, діабету і розвитку онкологічних захворювань.

Вітамінізовані суміші не панацея

У Росії та багатьох інших країнах, де клімат далекий від ідеального, малюкам першого року життя потрібно в добу 400 МО вітаміну D. Ще в 2008 році в США цей норматив був удвічі нижче. Але й після підвищення американські діти отримують всього лише 200 МО вітаміну D протягом дня.

Сьогодні, за статистикою, дев'ять з десяти немовлят відчувають дефіцит цього біологічно активної речовини. Дослідження, в результаті якого були зроблені такі висновки, провели фахівці Державного центру контролю і профілактики захворювань та епідеміологічної розвідки США.

"Вітамін D, безумовно, один з найважливіших біологічно активних компонентів здоров'я, його недолік може привести до цілого ряду захворювань, у тому числі онкологічним, діабету I типу і хвороб бронхо-легеневої системи, - сказав провідний автор роботи, доктор Кріа Перрін. - Більшість дітей з народження потребують його додаткового прийому ". Вітамін D також необхідний для правильного формування опорно-рухового апарату, не випадково головний синдром його нестачі - рахіт.

Під час дослідження вчені зібрали дані по харчуванню грудних немовлят в США за майже трирічний період. Виявилося, що з усіх немовлят, які перебували на виключно грудному вигодовуванні, лише 5? 13% отримували вітамін D у достатній кількості.

При змішаному годуванні новими нормативами слідували батьки 9-14% малюків. Однак найбільше вчених здивували дані про дітей, що харчувалися виключно готовими молочними сумішами.

"До сьогоднішнього дня ми вважали, що" штучники "не страждають від дефіциту вітаміну D, отримуючи із сумішами потрібні концентрації всіх необхідних вітамінів і мікроелементів ", - говорить доктор Кріа Перрін.

Проте в своєму дослідженні вчені побачили зовсім іншу картину.


На практиці від 81 до 98% немовлят, що харчуються сумішами, отримували 200 МО вітаміну D на добу. І лише третина всіх "искусственников" з їжею отримували дійсно необхідні дози ".

Російські батьки не слухають лікарів

Наскільки актуальна для Росії проблема вмісту вітаміну D в дитячому харчуванні, кореспондент Infox.ru запитав у лікарів московських дитячих лікувальних установ.

"Дійсно, вважається, що немовлята, які отримують стовідсотково штучне харчування, молочні та кисло-молочні суміші без докормов, не входять до групи ризику по дефіциту вітаміну D, - пояснює лікар-терапевт Анастасія Елеева. - Що ж стосується "немовлят" і малюків на змішаному вигодовуванні, ми завжди рекомендуємо приймати таким дітлахам як мінімум по одній краплі вітаміну D на добу ".

За спостереженнями лікарів, російські батьки так само, як і американці, не надто відповідально підходять до втілення в життя медичних рекомендацій. "Якщо у немовляти, якого ми оглядаємо у віці одного місяця, немає ніяких проблем, то до 12 місяців до нас в кабінет його навряд чи принесуть.

Таким чином, хірург може дати рекомендації, у тому числі з профілактики рахіту, всього один раз, - каже дитячий хірург-травматолог Володимир Григор'єв. - Не впевнений, що до більшості мам і тат доходить сенс і серйозність слів лікаря. Коли з малюком візуально все гаразд, батьки неохоче дають йому додаткові ліки.

У той час як препарати вітаміну D в нашому кліматі не додаткові, а обов'язкові. Якщо диспансеризація першого місяця потрапляє на теплу пору року, то ми рекомендуємо в середньому по одній краплі на добу - це десь 300-500 МЕ.

Якщо ж дитина народилася восени, взимку або ранньою весною, то дози можуть зростати. Підкреслюю, мова йде тільки про профілактику, а не про лікування вже наявного рахіту ".

Добові потреби Вітаміну D:
0-6 місяців - 300 МО
6 -12 місяців - 400 МО
1-20 років - 400 МО
з 21? 22 років - 200 МО