http://tata.ru/

Дети чекають Новорічне свято майже рік, батьки - готуються як мінімум пару місяців.

І все одно часом трапляється, що під час Веселого Нового Року маленькі чоловічки чомусь розчаровано шмигають носом, а дорослі люди засмучуються і дивуються: що ж вони зробили не так?

На жаль, зіпсувати дитині Новий рік цілком легко - достатньо забути про те, як ви були маленькими і зробити все по-своєму.

1. Подарувати не той подарунок

Ось він, довгоочікуваний подарунок! Лежить собі під ялинкою, поблискує снежіночним боком і манить красивим бантом. А там, в коробці - мрія, казкова і незвичайна.

Але який, скажіть на милість, нормальна дитина може мріяти про теплій шапці, наборі пластиліну або роликових ковзанах, які хоч і класні, але раніше літа не знадобляться ? (А вдома кататися можна, тому що не можна ні в якому разі).
Звичайно, найкраще подарувати дитині те, про що він мріяв і просив (нехай з точки зору тата-мами це і нісенітниця непотрібна).

Але якщо живих поні або мовців дельфінів в магазин не завезли, намагайтеся хоча б уникати корисних подарунків начебто светрів, шапок і теплих пледів, колекційних ляльок і автомобілів, якими грати не можна, "щоб не зламати" і занадто "дитячих" подарунків - якщо "доросла" п'ятирічна дочка заявляє, що вже не грає в ляльок, що говорить і ходить пупс їй навряд чи сподобається.

Також не в честі у хлопчаків-дівчат повчально-педагогічні подарунки кшталт набору фломастерів для який не любить малювати малюка або пізнавальної енциклопедії для шанувальника комп'ютерних ігор. Безперечно, це потрібно і педагогічно, але, будь ласка - не в казкове свято!

2. Викликати несправжнього Діда Мороза

Невідомий дід з червоним від винної пари носом і джинсах, зухвало стирчать з під червоного "халата" не першої новизни - кращий спосіб зіпсувати свято.

Звертаючись в агентство, обов'язково уточніть сценарій бесіди, досвід роботи і компетентність співробітників. Найкраще, звичайно, шукати "діда" за рекомендаціями інших, більш бувалих батьків.

Якщо ж Діда Мороза зображує сусід або друг, з усіх сил дотримуватися інкогніто і продумати все до дрібниць - діти дуже уважні, і "несправжній" дід стане приводом для серйозної дитячої образи.

Що стосується вікових обмежень , міні-виставу все-таки показано дітям старше трьох років, інші можуть просто злякатися "страшного" чужого дядька.

3.


Не прийти на ранок

Можливо, пісенька про маленьку ялинку і старший вихователь у вбранні Снігуроньки - не та подія, заради якого варто відпрошуватися з роботи з ризиком зіпсувати відносини з начальством.

Але радість малюка від того, що мама почує його віршик і побачить танець, дорогого коштує. Особливо, якщо мама прийде красива-ошатна, щоб можна було всім-прівсем похвалитися.

А якщо ще і забере відразу після ранку - в Садиковская роздягальні розгорнеться однієї драмою менше.

4. Поставитися до свята як до іспиту

Вірші вивчив? Точно вивчив? Як слід? А то зганьбиш мене перед усіма .. І дивись, стій прямо, не крутись, в носа не колупай і костюм не мні, а то подарунка не дадуть!

Подібний підхід до свята, ранки або новорічного виступу призведе саме до того, що дитина забуде, розгубиться і розплачеться прямо на сцені, не в силах винести весь тягар відповідальності.

Особливо вразливі та емоційні діти взагалі можуть розболітися напередодні торжества - краще взагалі не ходити, ніж розчарувати маму своїми неуспіхами.

5. Запросити багато нудних дорослих

Гості - це веселощі та подарунки, кожному відомо. А якщо замість цікавих гостей приходять сюсюкаючих тітки і горлаті дядька?

Зовсім погано, якщо вони призведуть з собою противного сина-ябеду з яким "потрібно грати, тому що гість" або маленьку доньку, обслюнявіть парочку бакуганов і зламати фортеця з конструктора.

Якщо ж "дорослі" гості плануються, а друзі дитини - ні, постарайтеся включити в святкову програму і дитячі інтереси, а на наступний день в якості компенсації влаштувати дитячу вечірку з приятелями чада.

Коли на дорослому святі присутні діти, з якими ваша дитина не в ладу, доведеться подбати про веселі заходах для всієї дитячої компанії - конкурси та бенгальські вогні цілком згладять конфлікт.