http://emily-mag.ru/

Детский сад завжди вважався другим домом для мільйонів діточок дошкільного віку. Кожній мамі хочеться, щоб у її сина чи дочки залишилися про садок тільки найкращі спогади. Тому перед тим як віддавати свого малюка в дитячий сад, потрібно гарненько обміркувати, чи готовий він морально до таких змін.

Звичайно, вважається, що найкращий вік для вступу в садок - це 3-4 роки, проте багато мами не можуть дозволити собі так довго сидіти вдома. І грошей на сім'ю не вистачає, і за кар'єру прикро.

новоспечена матуся часто здається, що в півтора ребенкіних року вона легко зможе відправити малюка в ясла і вийти на роботу. Але час летить дуже швидко. Росте дитина 1 місяць, росте дитина 2 місяці, а ось і півроку пролетів непомітно ...

І чим ближче закінчення декретної відпустки, тим боязнь мамі: а як він буде ходити в садок? А раптом почне часто хворіти? А раптом буде плакати в яслах цілий день?

Дитячий садок буде для дитини новим і незвичним закладом, в якому його будуть оточувати нові дорослі люди (виховательки) і безліч інших дітей, з якими доведеться спілкуватися. Хто-небудь з хлопців в групі обов'язково буде битися чи кусатися, до цього теж потрібно бути готовим.

Багато дітей пристосовуються до всього нового швидко, особливо це стосується дівчаток. Але ж є й такі діти, яким дуже важко звикати до нових порядків і правил.


Тому молоді батьки повинні заздалегідь готувати своїх дітей до переходу від домашнього життя до детсадовской.

Привчайте дитину до ранніх підйомів, до певного денним графіком, схожому на детсадовській. Вночі малюк повинен спати не менше 10-12 годин, а вдень - не менше 2 годин.

У більшості дитячих садів "ясельні" дітям дозволяють носити підгузники, але аж ніяк не скрізь. Якщо ваш майбутній вихователь категорично проти памперсів, обговоріть це заздалегідь, щоб потім не довелося привчатися до горщика в аварійно-стресовому порядку.

При підготовці до ясел приділяйте увагу розвитку навичок самообслуговування: дитина повинна добре вміти сидіти за столом і самостійно їсти. Від старших хлопців (3-4 роки) вже потрібно вміння роздягатися і одягатися, розстібати і застібати ґудзики, а іноді навіть зав'язувати шнурки.

Проводьте час з іншими дітьми, вчіть малюка спілкуватися в колективі. Якщо є така можливість, спробуйте приходити з дитиною в садок в години ранкових прогулянок і гуляти разом з хлопцями з вашої майбутньої групи.

У перші дні перебування в садку залишайте малюка під наглядом вихователів на 2-3 години, не більше. Коли дитина трохи адаптується, можна буде залишати його до обіду, а згодом - і на цілий день.