http://womancommunity.ru/

Наверное, трохи знайдеться батьків, які не використовують цей, перевірений часом метод. Але вже якщо ви вирішили поставити дитину в кут, необхідно зробити це правильно.

Відправляючи дитину в кут, не можна ні в якому разі перебувати в стані гніву й роздратування. Адже одна з цілей покарання полягає в тому, щоб відновити правильну ієрархію влади в сім'ї, щоб він зрозумів, що головний - ви.

Якщо ж ви не можете приховати роздратування, то навряд чи досягнете поставленої мети.

Перш ніж поставити впертого в кут, потрібно знати, де буде цей кут. Це місце має бути нудним, наприклад, передпокій, ванна, ваша спальня. Але, не те місце, де дитина зможе розважатися, дивлячись телевізор. Він повинен бути звернений обличчям до стіни.

Дитячі психологи не рекомендують використовувати для такого покарання дитячу кімнату, так як там занадто багато розваг для дитини. До того ж, дитяча повинна бути для дитини приємним, безпечним місцем.

Коли варто поставити дитину в кут? У різних випадках. Існують рекомендації: якщо дитина проявляє агресію і відкрито не кориться, кут може стати для нього тим місцем, де він зрозуміє, хто в сім'ї головний.

Також важливо, щоб дитина зрозумів, за що його покарано. Дитина повинна залишатися в кутку мінімально необхідну кількість часу.

Мінімальний час має становити від однієї до двох хвилин на кожний рік віку дитини.


Тобто, п'ятирічний дитина повинна знаходитися в кутку мінімум від п'яти до десяти хвилин. Скільки саме часу дитина проведе в кутку, вирішувати вам.

Якщо малюкові не більше 4 років, не рекомендується залишати його в кутку більше ніж на дві-три хвилини. У такому віці і вони здадуться йому вічністю.

Максимальний час же знаходження в кутку визначається дорослим. Якщо дитина продовжує погано поводитися і грубити навіть в кутку, не варто його випускати звідти лише тому, що мінімальне час пройшов.

Дитина повинна заспокоїтися під час стояння в кутку. Багато батьків роблять помилку, запитуючи у свого чада, чи готовий він вже вийти з кута.

Почувши ж у відповідь слово "ні", замість того, щоб піти, починають вести виховні бесіди. А дитині потрібно побути одному, дайте йому час для цього. Дозвольте йому залишитися в кутку довше, якщо він того бажає.

Якщо вдаватися до цього покарання занадто часто, воно втрачає свою ефективність. Відправляти в кут найкраще для перепочинку від активних дій.

Кут не навчить дитину тому, як правильно поводитися. Це лише один із способів перервати погану поведінку. Але цей спосіб не є єдиним.