http://womancommunity.ru/

Данный тип поведінки характерний для дітей молодшого віку. Якщо баловство дітей відбувається дуже часто і в невідповідний час, то це стає великою проблемою.

Для того щоб її вирішити, необхідно дитині встановити рамки поведінки.

Балуватися теж потрібно, адже це діти , але пустощів має бути в міру і у відведений для цього час. Можна заохочувати їх, сміятися разом з ними, говорити, що це весело і добре, але тільки в певний час, коли вони нікому не заважають.

Іноді пропонуйте їм побалуватися самі, тим самим допомагаючи їм зрозуміти, що це ні так вже й погано, якщо нікому не заважаєш і не б'єш посуд.

Може бути так, що дитина занадто багато балується, будує з себе блазня, що не заспокоюється, навіть коли настійно просять батьки. Під такою поведінкою може ховатися спроба піти від якихось серйозних життєвих проблем.

Дитина ховається під маску намагаючись уникнути напруги, яка йому не під силу. Дане поведінку можна витлумачити як заохочення з боку дітей і деяких дорослих.

Якщо в дитячому садку, коли дитина бавиться, всі діти веселяться і їм подобається його поведінку, він надалі так і буде себе вести, бо так він хоче привернути до себе увагу.


Так і з боку дорослих.

Якщо баловство дитини заохочується, нічого не говориться в ті моменти, коли дитина явно перегинає палицю, виправити ситуацію, що склалася буде набагато важче.

Необхідно в колі сім'ї, разом з вихователем визначити, що може приховувати дитина під "маскою" блазня балакуна.

Коли у дитини буде серйозне настрій, він буде чимось стурбований, необхідно спробувати поговорити з ним про те, що його турбує. Попросіть намалювати картинку, яку побачите тільки ви. Може за допомогою кисті малюк зможе висловити свій стан.

Якщо дитина починає балуватися в невідповідний момент, спробуйте перервати його поведінку і пояснити йому, що в даний момент дуже потрібно, щоб він побув серйозним.

Через кілька хвилин можна буде побалуватися, але зараз потрібно утриматися.
Тільки терпіння і розмова з дитиною допоможуть подолати проблему і налагодити відношення з малюком.