Аномально спекотне літо минулого року стало справжнім випробуванням для батьків і новонароджених, які з'явилися в літні місяці. Дорослим і дітям старшого віку набагато легше адаптуватися до спеки завдяки морозиву, кондиціонерів і купанню в прохолодній воді.

Малюкам ж через не сформованого механізму терморегуляції доводиться набагато важче. Для того, щоб отримати тепловий удар, їм не обов'язково довго перебувати під прямими сонячними променями, достатнім буде нестача води, висока температура повітря в задушливому приміщенні.

Найбільш комфортно новонароджена дитина в перші місяці життя відчуває себе при температурі 24 градуси. При підвищенні температури необхідно уважно стежити за станом малюка, щоб вчасно помітити його перегрів.

Не слід залишати без уваги будь-які зміни в поведінці дитини, будь то відмова від їжі, плач або підвищення температури.

Навіть якщо дитина спить, не можна в жарку погоду залишати його одного в закритій машині чи вдома, достатньо кількох хвилин, щоб він постраждав від спеки.

При появі ознак теплового удару: шкіра малюка після почервоніння різко стала бліднути , температура тіла піднялася вище 39 градусів, відсутня сечовипускання і потовиділення, почалися раптові судоми - необхідно терміново викликати "Швидку допомогу".


Дитині до приїзду лікарів необхідно дати рясне пиття і постаратися знизити температуру обтирання тіла холодною водою.

Допомогти дитині впоратися зі спекою допоможуть прогулянки в тіні в ранковий або вечірній час, одяг з натуральних тканин з короткими рукавами, відкрита коляска з піднятою москітною сіткою, достатню для прогулянки кількість питної води.