Ефект від сидіння в інфрачервоній сауні можна порівняти з багатокілометровій пробіжкою.
Інфрачервона сауна або теплова кабіна - досить нова розробка, але по суті є сучасним прочитанням фінської сауни. Протиставляти їх було б неправильно, швидше тут потрібно знайти подібність і визначити переваги. Незважаючи на те що теплові кабіни з'явилися порівняно недавно, про їхню користь вже написано багато приємного. Озброївшись знаннями, кореспондент SHE вирушила грітися в інфрачервоних променях.
Відвідати теплову кабіну можна у фітнес-клубі "Акватик" на вулиці Фрунзе. Вартість процедури для однієї людини становить 150 рублів, якщо є бажання посидіти в кабіні удвох, то потрібно скинутися по сотні і віддати 200. Інфрачервона сауна являє собою дерев'яну кабінку в районі півтора метрів в ширину і метра в довжину. Всередині - дерев'яна лавка, по периметру на стінах - випромінювачі, що працюють в невидимому діапазоні інфрачервоного спектра. Процедура триває 30 хвилин. Щоб вони не тягнулися болісно довго, мені запропонували почитати журнали. Але я вирішила поспостерігати за власними відчуттями.
Основні відмінності звичайної сауни від інфрачервоної в тому, що в традиційній в першу чергу нагрівається до 85-100 ° С повітря, який впливає на верхній шар шкіри. В інфрачервоних кабінах близько 80% виділеної енергії нагрівають тіло і тільки 20% - навколишнє середовище.
Причому погром практично відразу досягає тканин і внутрішніх органів. Тому, крім рясного потовиділення з виведенням шлаків - основної задачі традиційної сауни, ІЧ-кабіна надає широкий терапевтичний ефект.
Так, саме про невидимий терапевтичному ефекті думала я в перші 10 хвилин сидіння на лаві, поки зовні вплив ніяк не виявлялося. Діагнозів, при яких рекомендовані сеанси інфрачервоного випромінювання, багато. Це захворювання дихальної та серцево-судинної систем, проблеми з нирками, підвищений тиск, шкірні недуги, такі як вугрі, псоріаз, себорея.
Під час сеансу температура тіла в більшості випадків підвищується до 38,5 ° С, що імітує реакцію організму на інфікування і означає, що всі системи життєзабезпечення мобілізувалися. При цьому пригнічується діяльність хвороботворних бактерій, що дозволяє впоратися з простудними захворюваннями.
Цікаво, що низька вологість у кабіні сприяє тому, що, крім води, з потом виводиться 20% твердих речовин - жири, токсини, кислоти.Те , що в тепловій кабіні потовиділення відбувається рясніше, ніж в традиційній сауні, я змогла переконатися на 15-й хвилині прийняття інфрачервоних ванн. Виникло відчуття, що "розверзлася сльота небесна" - піт буквально хлинув, при цьому відчуття перегріву (спробуйте висидіти в традиційній сауні півгодини безвилазно) не виникло. Можливо, тому, що температура повітря в ІЧ-сауні набагато нижче, ніж в традиційній - протягом 30 хвилин вона піднімалася з 50 ° С до 60 ° С. Але є й мінуси. До них можна віднести те, що відчуття розслабленості і задоволення під час процедури не виникало. Я зробила висновок, що якщо звичайна сауна це скоріше спосіб приємного проведення часу, відпочинок з використанням ароматичних масел, припарок, притирок, оздоровчого прогрітого повітря, то теплова кабіна - це саме лікувальний акт, який потрібно терпляче пережити, думаючи про користь, яку він принесе.
Зізнаюся, до закінчення півгодинного укладення бажання вийти із замкнутого простору стало всепоглинаючим.
Напевно, це звичайна реакція пацієнтів - доглядачка кабін з'явилася саме в цей момент і запропонувала відкрити дверцята. Виявилося, що надходження свіжого прохолодного повітря не впливає на температурний режим, але на організм діє освіжаюче.
Відразу після сеансу рекомендується йти в душ, але це зрозуміло і без порад - дивно було б надягати одяг на спітніле тіло. Перед процедурою з собою треба захопити засоби для миття, рушник і сланці. Якщо останні забуті, то в "Акватика", наприклад, пропонують придбати одноразові тапочки за 20 рублів. У кімнаті, де, крім кабіни, стоїть і фитобочка, є також крісла і столик, сервірований підносом з чайником і чашками - можна посидіти і випити каркаде. За цей час особа придбає звичайний колір. Адже відразу після процедури шкіра буде яскраво-червоною. Так що плануйте, крім півгодини, час на відпочинок - хвилин 15-20.
Який ефект після відвідин? Із задоволенням я зазначила, що шкіра стала більш гладкою, пішло відчуття стягнутості. Пройшов що починається нежить. Ваги порадували відсутністю 200 грамів живої ваги. Після я прочитала, що за півгодини в ІЧ-сауні спалюється 2400 калорій, що порівнянно з ефектом від забігу на 10 км. Зізнаюся, посидіти на лавочці в теплі набагато приємніше.
Www.she.ngs.ru