http://emily-mag.ru/

Рано чи пізно батьки дізнаються, що їхній малюк мріє про домашню тваринку. Дитині часто навіть не потрібна модний дитячий одяг або велосипед, він слізно благає своїх маму й тата купити йому замість всього цього кошеня чи цуценя, рибок або пташку. Часто дорослим не хочеться заводити вихованця, оскільки йому потрібен спеціальний догляд.

Але чи правильно відмовляти дитині в його прохання? За словами психологів, вихованці можуть стати справжніми друзями для дітей, тому, швидше за все, зовсім відмовлятися від домашніх тварин помилково.

Зрозуміло, що батькам не хочеться заводити кішку або собаку з тієї простої причини, що останнім потрібно приділяти певний час, якого у дорослих практично ніколи не буває.

Однак якщо бажання малюка обзавестися чотириногими друзями не пропадає вже кілька днів, можна з ним серйозно поговорити.

Малюк повинен зрозуміти, що за вихованцями потрібно доглядати, і якщо він згоден не тільки прибирати своєчасно розкидані на підлозі іграшки, а й піклуватися про щеня або кошеня, можна вирушати в зоомагазин.

На перший час має сенс обмежитися лише купівлею акваріума і різноманітних рибок. Якщо дитина впорається з доглядом за гуппі, сомами і т.д., то батьки можуть сміливо заводити кішку або собаку.

За словами психологів, зазвичай діти приймають найбільш повну участь у вихованні та догляді за домашніми тваринами лише в віці п'яти-шести років.


Тому краще всього раніше вихованця не заводити. Для дітей віком від 5-6 років більше підходять морські свинки і хом'ячки.

Ці тварини більш-менш витривалі, не надто вимогливі до умов утримання, їх можна брати на руки і гладити. У 8-9 років діти можуть впоратися з доглядом за короткошерстими кішками і собаками, пацюками і кролями.

Незважаючи на те що всі малюки люблять канарок і хвилястих папужок, їх краще купувати, коли дитині виповниться дванадцять років. Зрозуміло, ці вікові обмеження досить умовні, в кожному конкретному випадку необхідно враховувати характер свого малюка.

Завдяки домашній тварині дитина росте більш самостійним, господарським і відповідальним. Також у сина чи доньки буде краще фізичний і психологічний розвиток. Тому не варто відмовлятися від вихованця. Його не обов'язково купувати в зоомагазині.

Можна подати безкоштовні оголошення в відповідну газету або переглянути пропозиції в Мережі. В даний час в інтернеті є дитячі сайти, де можна придбати і недорогі, але при цьому якісні вживані речі для дитини, і підібрати для себе цуценя або кошеня, які віддаються в дар.