Поява дитячих страхів залежить від безлічі причин. В результаті декількох досліджень з'ясувалося, що майбутні чоловіки, як і належить, схильні до страхів у меншій мірі, ніж дівчатка. А у хлопчиків, що ростуть в неповних сім'ях більше страхів, ніж у їхніх ровесників, які живуть з обома батьками. До речі, вчені заявляють, що розлучення в меншій мірі відбивається на дочках. Це пов'язано з тим, що діти зазвичай залишаються разом з матір'ю. Коли мати з дівчинкою утворюють одностатеве діаду спілкування, малятко відчуває себе набагато впевненіше і не відчуває багатьох страхів. Хлопчаки ж, залишившись без батьківської опіки, не отримують такої необхідної чоловічої підтримки. Це позначається, в першу чергу, на спілкуванні з однолітками, і, відповідно, на множенні числа страхів. Чого ж бояться малюки? На це питання відповіли користувачок відомого інтернет-форуму:

"Пилососа, - пише Таміла (США), - коли включаю пилосос, тато сина на руки бере".

"Така ж проблема . Вирішили не брати на руки і не "рятувати", а то до 18 років буде на руках сидіти пилососа боятися. Показуємо що мама і тато не бояться, а значить це безпечно ", - ділиться своїм досвідом МадамГречкіна.

"Різке шурхіт дуже жорсткого пакета, лякається", - відповідає Євгенія (Петропавловськ-Камчатський).

"Моя ще дуже маленька, але пилосос ..


да.Нервной становітся.Відімо боїться шуму", - припускає • NE|AnGeL • (Москва).

"До чужих насторожено ставиться, а так - абсолютно безбашений дитина)))) "- пише Сушка нефарбованого (Барнаул).

" Мій племінник (4 роки) боїться смерті рідних і своєї. Але це, як кажуть психологи, у всіх в цьому віці ", - пояснює Elenka.

"Поки на" інстінктном рівні "- не любить у інших людей у будинку без нас оставатся", - пише VICTORIA (США).

"раніше боялася протигаза)) років до 5 напевно)) "- посміхається? |? ° молода матуся °? |? (Владивосток).

"моя зараз стала боятися музичних іграшок та іграшок які рухаються від механізмів!

я читала, що в її віці це нормально, почне розуміти - перестане боятися!" - Розраховує СаХаРнАяПаРаЗіТкА (Красноярськ).

На закінчення відзначимо, що страхи і нічні кошмари бувають практично у кожного малюка. На думку експертів, вони ще не є явним показником того, що нервова система дитини розхитана або, що його здоров'я не в порядку.