Німецький вчений-дієтолог і автор гучних бестселерів Удо Поллмер вважає, що так звана "боротьба із зайвою вагою" - прорахований джерело, доходу для галузі дієтології та охорони здоров'я. Дієтолог порадив остерігатися продуктів, з яких було вилучено нібито щось небезпечне для того, щоб додати туди щось надзвичайно корисне.

"Подивіться, закликають нас, ви товсті, потворні і хворі. За допомогою нашої продукції, ексклюзивних рад та послуг ви все знову станете гарними, молодими і стрункими. Цим трюкам вже не одне століття ". Чим вище тиск на повних людей, вважає Поллмер, тим товщі вони стають, оскільки стрес і поганий настрій призводять до того, що вони хапаються за їжу як за рятувальний круг.

Калорії постачають мозок енергією, роблять можливою рухову активність і "опалюють" організм.


Якщо їжі недостатньо, наш організм сам заповнює відсутню: він накопичує більш товстий жировий шар, попереджаючи тим самим втрату тепла. Проти цієї стратегії виживання ми безсилі. "Подивіться на американців: там постійно третина населення сидить на дієтах - однак худее від цього не стають".

На думку вченого, "для літніх людей" жирок "стає найкращою страховкою життя, оскільки під час захворювання вони втрачають у вазі. Останній метааналіз, який підсумував результати всіх наявних світових досліджень, знову підтвердив: ті, чия вага перевищує норму, в середньому живуть довше за тих, чия вага цій нормі відповідає. Найвищий рівень смертності спостерігається не у товстих, а у худих ".