Брокколі - незамінний продукт для тих, хто сидить на різних дієтах або просто опікується про здорове харчування. Суцвіття цього підвиду кольорової капусти містять величезну кількість корисних для організму речовин, при порівняно невисокій калорійності. У брокколі міститься багато вуглеводів, вітамінів C і A, калію, фолієвої кислоти, кальцію і заліза, а також антиоксиданти і фіброволокна, що перешкоджають відкладенню холестерину і допомагають регулювати рівень цукру та інсуліну в крові.

Нові дослідження показали, що броколі може використовуватися і для профілактики раку шкіри і сонячних опіків. Нанесення на шкіру екстракту броколі забезпечує захист від шкідливої дії ультрафіолетового випромінювання. Компонент сульфорафан, що входить до складу капусти, запобігає почервоніння і набряк шкіри. Дослідження спочатку проводили на лабораторних мишах, і після отримання позитивних результатів - над шістьма добровольцями з різними типами шкіри.

Свіжий екстракт з насіння брокколі, нанесений на шкіру піддослідних перед впливом ультрафіолетового випромінювання, знизив почервоніння шкіри і запобіг її пошкодження в результаті впливу ультрафіолету в середньому на 37%: результат коливався від 8 до 78% залежно від етнічного походження учасників експерименту.

Однак, користуватися екстрактом з насіння брокколі замість захисного крему, що перешкоджає проникненню радіації в клітини шкіри, поки рано.


Дія брокколі на шкіру відрізняється від механічної захисту, забезпечується кремом для засмаги. Крем краще захищає шкіру, відбиваючи сонячні промені і поглинаючи ультрафіолет. На відміну від даного процесу, екстракт броколі містить речовини, які сприяють зміцненню виробництва захищають ферментів, які оберігають шкіру від шкідливого ультрафіолетового випромінювання. Крім того, різниця в результатах від 8 до 78 відсотків не дає гарантованого захисту шкіри саме вашого типу.