Новий рік не за горами і так хочеться бути в хорошій фізичній формі. Тим більше що ті, хто не встиг відпочити влітку, напевно запланують поїздку в теплі країни на новорічні канікули. Багато хто з нас до кінця осені нарешті замислюються про відвідування фітнес-центру, басейну або просто занять на свіжому повітрі.

Ми розповімо про правила, яких потрібно дотримуватись для досягнення оптимального результату незалежно від того, який вид фізичного навантаження ви віддасте перевагу - йогу або бокс. Оптимального значить такого, при яких ви досягнете бажаного відображення в дзеркалі, а ваш організм не перевантажиться.

Перше правило стосується регулярності і тривалості тренувань. Чудес не буває, і займатися потрібно регулярно. Якщо ви будете займатися двічі на тиждень - цього буде не достатньо. До наступного заняття м'язи "забудуть" про навантаження, даної на попередньому, будуть хворіти, а от результат буде не очевидним. Займатися потрібно не менше трьох-чотирьох разів на тиждень. Можна два тренування проводити в клубі, а дві - вдома чи в найближчому парку. Плавання теж вважається тренуванням, тому ви можете замінити одне заняття їм, і додати до відвідування басейну сауну.

Отже, за якою ж схемою слід займатися? Слід пам'ятати, що перед будь фізичним навантаженням організму необхідний розігрів. Якщо ви прийшли у фітнес-клуб, то перші 5-7 хвилин потрібно провести на біговій доріжці, велотренажері, лижному тренажері. Після цього можна приступати до основного комплексу. Який комплекс ви виберете - залежить від вашого бажання, темпераменту, і від можливостей вашого спортивного клубу.


Скажемо тільки, що якщо ваша мета - підтягнути м'язи і скинути зайву вагу - то для вас найбільш доцільною стане кардиотренировка, поєднана з вправами на розтяжку. Якщо ж ваша мета - рельєфні м'язи, то вам підійде та ж кардітреніровка, але в поєднанні з силовими вправами на різні групи м'язів.

Кардіотренування - це і є велосипед, біг, плавання, коли ви здійснюєте які-небудь циклічні рухи, що дають значне навантаження на серцево-судинну систему. Саме такі тренування спалюють жир, але тільки за деяких умов. По-перше, таке тренування повинна проходити при певній частоті вашого пульсу. Він повинен становити 65-70% від вікової норми (220 - ваш вік). Наприклад, якщо вам 23, то тренування повинна відбуватися при частоті пульсу, складовою 128-138 ударів на хвилину: (220-23) * 0,65. Ваша мета - досягти цієї цифри, але не перевищити її. Саме ця частота дає найбільш інтенсивне спалювання жирів в організмі. Правда, при ще однієї умови: така частота повинна безперервно підтримуватися вами на протязі не менше ніж півгодини.

Після 5-7 хвилин розминки звичайно треба так звана "кругова" тренування - вправи на певні групи м'язів, які виконують в кілька походів, тобто як би по колу. Зазвичай часу вистачає на два таких кола, тобто ви виконуєте весь комплекс двічі. Якщо виконувати комплекс безперервно і стежити за пульсом, цілком реально тримати пульс на "потрібної частоті".

І на завершення тренування - знову 10 хвилин інтенсивної кардионагрузки.

Все. Можна приймати душ і їхати додому - поки ви займалися, транспортний годину пік закінчився!