Ви тижнями гнобили себе жорсткою дієтою, годинами потіли на біговій доріжці, плакали від бажання з'їсти плитку шоколаду або шматочок улюбленого торта, і домоглися-таки свого: скинули 5 (10, 15, 20) кілограмів. Тепер першочергове завдання - не набрати ці кілограми знову. Як не сумно, вдається це небагатьом.
Щоб не набрати знову вагу, з яким ви розлучилися в жорстокій боротьбі, потрібно всього лише дотримуватися кількох простих правил. Всього - чотири. Ось ці правила.
1. Ні в якому разі не можна дозволяти організму голодувати. Всі грамотні дієтологи обізнані про цей принцип і складають дієти з урахуванням того, що в голодному стані тіло людини має звичай запасати жири "на чорний день". Тобто можна, і навіть потрібно майже все, головне - досить часто (приблизно кожні 4 години), щоб рівень цукру в крові залишався незмінним, і вас не мучило почуття голоду. При цьому варто обмежити "перекушування" між прийомами їжі. Остання їжа - не менше ніж за 4 години до сну. Якщо ви не можете заснути, бо голодні - перед сном можна з'їсти яблуко або випити склянку нежирного кефіру.2. Другий принцип стосується вживання рідини. Бажано пити мінеральну воду, зелений чай, чорний чай з молоком. А от чай з цукром - а їжа, тому що містить велику кількість калорій. Бонус: якщо ви багато п'єте, вам не захочеться об'їдатися.
3. Баланс. У харчуванні дуже важливий баланс жирів, білків і вуглеводів. Жирів дозволено вживати в день 2-3-чайні ложки. Краще якщо це буде оливкова або інше рослинне масло. Вуглеводи (хліб, каші і круп'яні вироби, фрукти й овочі) повинні складати приблизно 60% денного раціону, або 3-5 порцій їжі. Білки (м'ясо, риба) 2-3 порції, і обов'язково - 2-4 порції молочних продуктів.
4. Для того щоб м'язи не обвисли, а залишалися пружними (інакше який толк від дієти?) Не можна припиняти занять спортом. Це важливо і для здоров'я. Еедневно мінімум 30 хвилин потрібно приділити фізичним вправам. Якщо не можете займатися кожен день, або вам обов'язково потрібна компанія - можна займатися і спортзалі 3-4 рази на тиждень. У цьому випадку тренуванні краще присвятити не менше години часу. Безпосередньо перед і відразу після тренування краще нічого не їсти.