Вважається, що найкращі вправи для схуднення - це циклічні види фізичного навантаження - біг, лижі, плавання. Усі вони спрямовані на спалювання жирів при певній частоті серцевих скорочень, і тренують витривалість.

Однак, група вчених різних спеціальностей з Брістольського університету стверджують, що важка атлетика, взагалі рідко розглядаються як підмогу до зменшення ваги, навіть більш ефективна, ніж біг на шляху до стрункої фігури. Справа в тому, що в організмі людини є кілька типів м'язових волокон, і за ці два типи навантаження відповідають два різних типи м'язів. Раніше вважалося, що максимальне згоряння енергії відбувається саме при скороченні м'язів, задіяних при вправах на витривалість.

Британські вчені пішли експериментальним шляхом: в лабораторних умовах вони вивели мишей- "важкоатлетів", у яких було збільшено вміст м'язових волокон того типу, який відповідає за підйом вантажів. За таке м'язове будова відповідає певний ген.

Коли цей ген "відключали", то миші швидко отримували ожиріння і всі хвороби, йому супутні. При "включенні" гена без зміни дієти і рівня фізичного навантаження всі миші не тільки худнули, а й покращували своє здоров'я.


Повністю змінювалися метаболічні процеси в організмі, налагоджувався обмін речовин, зникали проблеми з печінкою, характерні для ожиріння.

На підставі цього вчені зробили висновок, що підняття важких (хоча б гантелей) буде більш ефективним шляхом до стрункої фігури, ніж виснажливий біг або плавання на довгі дистанції. Крім того, вони встановили, що активація м'язів, що відповідають за підняття важких речей, покращує здоров'я.

Особливо перспективним це відкриття може стати для літніх людей. Адже багато з них страждають ожирінням, але при цьому циклічні фізичні навантаження для них протипоказані через великої ваги і проблем з серцем. Вправи з легкими гантелями допоможуть їм бути у формі і не втрачати м'язової маси, що зазвичай відбувається з віком.

Ті, хто спробував гантельная гімнастику (автор статті в їх числі) стають її вірними прихильниками на довгі роки. Гантелі дійсно покращують обмін речовин і кровообіг в організмі, не викликаючи сильного стомлення, як циклічні навантаження. Ефективність вправ, спрямованих на формування красивого силуету, у багато разів зростає, якщо тримати в кожній руці по гантелі. Ефект ви відчуєте вже через тиждень після початку занять.