Сьогодні розпочався найсуворіший піст, який повністю виключає вживання тваринного білка.

Багато православних люди дотримуються його. Всі з різних причин. Хтось глибоко віруюча відвідує богослужіння і читає молитви, хтось просто заради інтересу обмежив себе в їжі вперше, для когось пост свого роду дієта.

Великий піст - строгий. Дотримуватися цей пост до останньої коми можуть тільки дуже вольові люди. Недарма ж церква прирівнює суворе дотримання Великого посту до подвигу.

Категорично не можна їсти м'ясо, птицю та молочні продукти.
Кожну суботу-неділю дозволяється вживати рослинну олію і навіть натуральне вино. Зараз до всього цього додалося багато інших продуктів: соки, заморожені овочі, фрукти, ягоди, продукти з сої, кукурудзяні пластівці, кондитерські вироби.

Овочі та фрукти покращують роботу шлунка, виводять з організму жири, канцерогени, алергени, знижують підвищений рівень холестерину в крові, а крім того, зменшують ризик появи злоякісних пухлин.

Що стосується свіжих овочів і фруктів, їх вибір в магазинах зараз такий великий, що очі розбігаються.


Це і "народні" яблука-банани-картопля, і екзотичні манго з папайей.

Вважається, що під час посту кондитерські вироби також потрібно виключити з раціону. Але це не зовсім так.

В асортименті московських фабрик "Червоний Жовтень" і "Рот Фронт" є продукція, схвалена самим Патріархом до вживання у пісні дні-шоколад, цукерки, печиво.

У їх складі продукти лише рослинного походження. Мало того що вони дуже смачні, так ще й є додатковим джерелом вітамінів і мікроелементів, дозволяють розширити раціон харчування, не порушуючи суворі правила.

Сам головний санітарний лікар країни дотримується посту і не вживає протягом усього терміну скоромну їжу .

Геннадій Онищенко вважає, що великий піст не завжди корисний і дотримуватися його треба не всім. Зокрема, він повідомив журналістам, що не рекомендує постити дітям.

"Для дорослої людини це може бути навіть корисно, але не для зростаючого організму дитини. Ми позбавляємо дитину зростання на період до майже 1,5 місяця" , - заявив він.

Підготовлено відділом харчування