Сьогодні Всесвітня Організація Охорони Здоров'я (ВООЗ) оприлюднила доповідь, в якій міститься інформація про ті тенденції, які можуть скласти загрозу населенню всієї Землі.

На думку експертів трійка найголовніших загроз виглядає наступним чином:

1. Брак їжі (запасів продовольства).
2. Різка зміна клімату планети.
3. Всесвітня епіденімя вірусу пташиного грипу.

Генеральний директор ВООЗ міс Маргарет Чан (Margaret Chan) висловилася з цього приводу дуже категорично: "Ми вважаємо, що ці три критичних ситуації потенційно можуть звести нанівець весь прогрес, важко досягнутий людством", - сказав він.

Зараз на планеті налічується 21 район проживання, населення яких відчувають хронічний і гострий голод. У цих "гарячих точках" і по всьому світу від голоду і недоїдання помирають більше 3 000 000 (три мільйони !!!) осіб на рік.

Головний фактор створив таку ситуацію - всесвітній зростання цін на продовольство. Люди живуть у бідності змушені витрачати від 50 до 75% зароблених грошей тільки на те щоб забезпечити свої сім'ям мінімально необхідний раціон харчування.

І зрозуміло за таких умов у них не залишається грошей на отримання кваліфікованої медичної допомоги і турботу про власне здоров'я.

Паралельно з цим, зміни в кліматі які неухильно спостерігаються протягом останніх десятілеій викликають засухи, потопи і тропічні зливи, які підвищують потреби гуманітарної допомоги.


Через це зростає кількість біженців, які живуть у бідності і постійному стресі на мало придатних для життя умовах.

Третя загроза у багато разів небезпечніше перших двох і пов'язана вона з можливістю мутації вірусу пташиного грипу. Якщо цей вірус "навчитися" передаватися від людини до людини, а не тільки від птиці, пандемія цієї інфекції стане неминучою. Всі країни миттєво будуть піддані дії вірусу.

Місіс Чан закликає міжнародну громадськість не залишатися безтурботними і байдужими до глобальним загрозам і докласти максимум зусиль на предотворащеніе біди, а не на усунення наслідків.