Багато людей скаржаться на проблеми з пам'яттю.

Зазвичай різке погіршення пам'яті відбувається в старечому віці. Це пов'язано з природними віковими процесами, які відбуваються в головному мозку і впливають на здібності до засвоєння інформації в цілому.

Але останнім часом на трудність в запам'ятовуванні скаржиться все більше молодих людей срді яких більша частина - жінки.

Самими распростанненимі причинами погіршення пам'яті є стрес і перевтома. А так само необхідно брати до вмніманіе той факт, що з кожним роком навколишні нас інформаційні потоки зростають і людині щодня доводиться запам'ятовувати (свідомо чи несвідомо) все більший обсяг інформації.

Виходячи з цих передумов фахівці наводять 8 корисних порад, які дозволять будь-якій людині в молодому і середньому віці істотно поліпшити свою пам'ять.

Порада 1: Не перевантажуйте Вашу пам'ять. Користуйтеся календарями, електронними нагадуваннями, складайте списки при поході за покупками, частіше використовуйте адресну і телефонну книги. Будинки раз і назавжди виберіть місце, куди Ви будете класти ключі, окуляри та інші часто використовувані предмети.

Рада 2: Приведіть у порядок ваші думки.


Засвоюйте нову інформацію невеликими частинами.

Рада 3: Для запам'ятовування використовуйте всі види пам'яті, частіше користуйтеся почуттями і асоціаціями.

Рада 4: Повторюйте ту інформацію, яку необхідно запам'ятати. Щоб краще засвоїти інформацію, її необхідно за кимось повторити. Тому, щоб запам'ятати, наприклад, ім'я при знайомстві, повторіть його в бесіді, звертаючись до цієї людини.

Порада 5: Робіть перерви. Замість того щоб повторювати одне і те ж сотню разів за короткий час, зробіть перерву близько години, а потім знову поверніться до матеріалу.

Рада 6: Для полегшення запам'ятовування переліку чогось створіть мнемонічний код.

Рада 7: Відвідайте курси для поліпшення пам'яті. Подібні заходи стають все більш популярними. Якщо ви зважитеся на це, намагайтеся вибрати курси, які проводить лікар або експерт в даній галузі знань.

Рада 8: Більше відпочивайте і розслабляйтеся. Повноцінний нічний сон і відпочинок сприяють поліпшенню стану пам'яті.