Літо - чудовий час, це ми знаємо з самого дитинства. Але от біда - чим старше ми стаємо, тим важче стає переносити спеку і духоту. Скаче тиск, ви відчуваєте себе вареною куркою, болить голова? Всьому цьому можна допомогти.

Перш за все, необхідно знати, хто ви - гіпотонік, або гіпертонік. Симптоми підвищеного і зниженого тиску можуть бути дуже схожі, тому краще завжди мати вдома і на робочому місці портативний тонометр, щоб "знати ворога в обличчя".

У гіпотоніків під час спеки або різкої зміни погоди тиск зазвичай ще більше знижується; таким людям допоможе чашка міцного солодкого кава, випита з ранку. Можна використовувати природні засоби: зелений чай, елеутерокок, китайський лимонник.

А ось тиск гіпертоніків може вести себе абсолютно непередбачувано. Вони повинні керуватися показаннями тонометра. Щоб підтримати свої судини, можна поряд з препаратами, призначеними лікарем, приймати общеуспокоітельние засоби: валеріана, пустирник, настоянка півонії, чай із звіробоєм.

У літній час краще обмежити споживання кухонної солі.


Кардіологи вважають, що її накопичення в організмі викликає погіршення провідності судин і підвищення артеріального тиску. А ось споживання продуктів, що містять калій - свіжих помідорів, томатного соку, кураги та родзинок - допоможе судинам підтримувати тонус.

Для кожного важкі дні - свої. І гіпертоніки, і гіпотоніки погано переносять пекуче сонце, а також різкі зміни погоди. Психічні захворювання загострюються під час гроз та сильного вітру.

Для тих, хто страждає астмою та ішемічною хворобою серця найстрашніше низький вміст кисню в повітрі, а для людей із захворюваннями опорно-рухового апарату, суглобів особливо важко переносити годинник перед дощем і високу вологість повітря.

Підготовлено відділом Здоров'я