Дискусії про шкоду і нешкідливості мобільних телефонів ведуться з моменту їх появи.

Однак, згідно з останніми дослідженнями, стільникові телефони все ж впливають на стан нашого здоров'я. І цей вплив складно назвати позитивним.

Нещодавно в США були опубліковані результати дослідження, яке присвячене впливі мобільного зв'язку на людське здоров'я. Відповідно до цього були випущені серйозні попередження щодо їх використання. Через тиждень аналогічні рекомендації випустило і міністерство охорони здоров'я Ізраїлю.

Згідно цим нормативним документам, особливу увагу потрібно звернути на спілкування з мобільниками дітей. Краще обмежити використання мобільного телефону дитиною, а якщо це неможливо, то хоча б використовувати гучномовець або спеціальну гарнітуру.

Однак і дорослим рекомендується обмежити спілкування по мобільному телефону.


Якщо є така можливість - краще скористатися міським телефонним апаратом. Мобільний апарат в той час, коли ви їм не користуєтесь, краще зберігати подалі від тіла, наприклад, в сумці. Вішати телефон на пояс штанів або на шию просто небезпечно!

Небезпека представляє головним чином випромінювання антени мобільного телефону. А при довгих розмовах можливі проблеми зі здоров'ям, спровоковані перегрівом пристрою. Особливо не рекомендують лікарі користуватися телефоном в екранованих приміщеннях, таких, як поїзда і ліфти.

Небезпека представляє собою і звичка багатьох залишати працюючий мобільний телефон поруч з ліжком під час нічного сну. Якщо телефон в цей час ще й заряджається - то це рівносильно сну під високовольтними дротами, - стверджують вчені.

Підготовлено відділом Здоров'я