У літній час особливо актуальним стає питання захисту очей від яскравого сонячного світла. Мало того, що на сонці ми жмуримося і з'являються дрібні зморшки, так сонячне світло ще й шкодить нашим очам.

Найбільш небезпечний невидимий ультрафіолетове світло (м'який "А" і жорсткий "В" діапазони). Майже настільки ж небезпечний і синє світло видимого спектру (синьо-фіолетовий, синій, синьо-блакитний). Жорсткий ультрафіолет "В" пошкоджує рогівку, а м'який "А" шкідливий для кришталика і сітківки.

На сьогоднішній день існує декілька сотень типів затемнення і різновидів покриття сонцезахисних окулярів. Різноманітність очок просто вражає. Зовсім не складе труднощів підібрати відповідні окуляри до сумочки, кофтині, до зачіски. Тонування лінз - всіх кольорів веселки: рожеві, яскраво жовті, помаранчеві, фіолетові, блакитні.

Фахівці ж рекомендують зупинити свій вибір на традиційних світло-коричневих тонах. Особливо небезпечно використання лінз фіолетового, бірюзового, блакитного і бузкового кольорів.

Існує міф, що будь-які темні окуляри захищають від шкідливих для очей променів. Насправді це не так. Продається маса темних окулярів з підвищеним пропусканням шкідливих складових світла. Затемнення розширює зіниці і, завдяки цьому в очі проникає більше ультрафіолетового і не менш небезпечного синього кольору. Такі окуляри небезпечні для здоров'я.

Взагалі щоб зрозуміти, наскільки ефективно темні окуляри захищають очі від сонячного світла, необхідні дослідження на спеціальному апараті - спектрофотометрі.


Зрозуміло, що це практично нереально.

Є кілька правил, якими добре керуватися при купівлі сонцезахисних окулярів. По-перше, ніколи не купуйте окуляри блакитного, синього або фіолетового кольорів. Краще всього віддати перевагу окулярам з лінзами коричневих, зеленуватих, жовтих, оранжевих відтінків. Потрібно звернути особливу увагу на те, що в окулярах ви повинні бачити краще і чіткіше, ніж без них.

Також варто звернути увагу на маркування очок. Часто в ній вказується ступінь захисту. Так, "CE" означає, що окуляри відповідають за якістю Європейським стандартам; напис "UV95% говорить про те, що лінзи поглинають 95% ультрафіолетових променів, а" UV400 "про те, що використовувана в окулярах лінза захищає від усіх променів з довжиною хвилі менше 400 нанометрів (сюди потрапляють всі ультрафіолетові промені).

Маркування "CR39" говорить про те, що лінза виготовлена з фірмового органічного скла, яке за наявності спеціального покриття не пропускає ультрафіолет, таке скло часто використовується для окулярів з діоптріями.

Якщо ви купуєте окуляри зарубіжного виробництва , також зверніть увагу на маркування, яке вказує на стандарт, що гарантує необхідний ступінь захисту: ANSI - стандарт США, DIN - Німеччини, BS - Великобританії, AS - Австралії.

Підготовлено відділом Здоров'я