Останнім часом Росспоживнагляд почав вести активну кампанію з наведення порядку на ринку біологічно активних добавок.

Нещодавно він позбавив держреєстрації ряд біологічно активних добавок (БАД) до їжі вітчизняних та іноземних виробників у зв'язку з їхньою потенційною небезпекою для людини.

Для залучення уваги до свого товару і для додання чудодійних властивостей виробники добавок намагаються перевершити один одного по екзотичності інгридієнтів.

Так деякі види цих псевдолекарственних засобів містять товчені і випареного черепа, мізки, очі і піднебінні мигдалини жуйних тварин та іншу екзотику.

Нові правила санітарного контролю покликані обмежити використання безлічі подібних складових а так само повністю забороняють згодовувати росіянам скорпіонів, шпанську мушку і семиточечним божу корівку, а також всі спороносні мікроорганізми, живі дріжджі, цвіль і умовно-патогенні бактерії.

За наказом головного санітарного лікаря Геннадія Онищенка свідоцтва про державну реєстрацію було анульовано відразу 55 оздоровчих добавок до їжі.

За інформацією відкритих джерел порталу стали відомі, що до числа анульованих належать такі БАДи: "Півонія", БАД "Тайговий пустельник - фіточай для жінок", БАД "Жіноче начало", БАД "Маммаловіт ", БАД" Максіфлорум Вечірній чай з мелісою і півонією "," Чай рослинний серії "Герба" №3 - "Антистрес" і БАД "Напій бальзамний" Гербамарин ".

Також позбавляється свідоцтв цілий ряд добавок іноземних виробників .


Серед них БАД "Пасучака, сухий екстракт" Герань ", БАД" Добрий дракон ", БАД" ВІГ-Еріксен ", БАД" Сироп "Скарб нирок", БАД "СПТ Кап" і БАД "Віта-плант чай № 9".

Вони не відповідають новим санітарно-епідеміологічним правилам (СанПіН) і новим доповненням до них. Відзначимо, що доповнення до СанПіН були прийняті тільки в кінці весни, але вже сильно змінили життя виробників і постачальників паралекарственной продукції.

Підготовлено відділом Здоров'я