Австралійські вчені з'ясували, що не надто обтяжливі, але регулярні фізичні вправи здатні допомогти представникам старшого покоління поліпшити пам'ять, і навіть відстрочити на тривалий термін поява старечого слабоумства.
У експерименті, проведеному австралійськими дослідниками, взяло участь 170 добровольців обох статей старше 50 років. Усі волонтери випробовували невеликі труднощі з пам'яттю, як багато людей похилого віку, але зниження розумової активності не було діагностовано у жодного з них.
Випробовувані були поділені на дві групи, та учасникам з першої групи вчені запропонували здійснювати піші прогулянки тривалістю трохи менше години тричі на тиждень. Люди з другої групи вели свій колишній спосіб життя.Після закінчення півроку всі учасники експерименту знову стали об'єктом пильної уваги лікарів і психологів. Волонтерам були запропоновані тести для оцінки ефективності запам'ятовування, у тому числі зі списками слів. Ті, хто прогулювався тричі на тиждень, впоралися із завданням значно краще контрольної групи.
"У першу чергу, експеримент показує, що вправи допомагають поліпшити пізнавальний процес в літньому віці", - йдеться в доповіді вчених, опублікованому в Journal of the American Medical Association.
Вчені висловили впевненість у тому, що "користь від фізичної активності була помітна вже після шести місяців і буде тільки рости, якщо не припиняти займатися принаймні протягом півроку".

Підготовлено відділом здоров'я