Підтверджений і незаперечний факт: будь парфюмерне творіння - будь-то духи, туалетна або парфумована вода, дезодорант або одеколон - існує за законами фізики. Іншими словами, принцип дії парфумерії є повільний, поступовий перехід ароматичної речовини з рідкого (твердого) стану в пароподібний.

Кожне готове парфюмерне творіння ґрунтується на так званому "пірамідальному" принципі, де кожен ступінь цієї своєрідною піраміди відповідає певній характеристиці запахів.

Складові парфумерної композиції називаються нотами аромату. Кожне парфюмерне твір являє собою суміш найрізноманітніших летких речовин і сполук, спеціального спиртового розчину і різного сировинного матеріалу рослинного походження. Кожна з цих складових має своїми специфічними характеристиками, що обумовлює загальне сприйняття аромату, а також регулює його неправленое дію.

Таким чином кожна парфумерна композиція складається з трьох основних нот:

 1. Верхні (початкові) ноти

  Представляють собою первісний запах пахучою композиції. Як правило, це цитрусові, анісові, зелені, імбирні, лавандові аромати. Вони відчуваються відразу ж після нанесення парфумерії. Вони володіють сильним ароматом і в той же час найбільш летючими властивостями, отже, швидко випаровуються і вивітрюються.

  Термін їх дії становить, як правило, 5-10 хвилин.

 2. Ноти серця (серединні)

  Являють собою так зване "ядро" аромату, що дозволяє визначити тип запаху парфумів.


  Вони виявляються відразу ж після розсіювання верхніх нот. Речовини, представлені цими нотами, мають більш м'яким і спокійним ароматом. Типові представники групи - квіткові, пряні, фруктові, жасминові, рожеві масла.

  Термін дії серединних нот - 2-4 години після нанесення.

 3. Базові ( кінцеві) ноти

  Їх аромат починає відчуватися протягом 30 хвилин після нанесення парфуму, або ж тоді, коли пахуче дію наближається до завершальної стадії і вивітрюється. Дані ноти-фіксатори використовуються для утримання та посилення верхніх і середніх нот аромату. Саме базові складові забезпечують силу і стійкість аромату. Найчастіше така дія характерно для деревних, мускусних, амбрових запахів. Повільними темпами контактуючи з частинками кисню, поступово змішуючись при цьому з запахом шкіри, базові ноти додають парфуму витонченість і темперамент, вони облагороджують і вдосконалюють виливає запашність.

  Термін їх впливу досить тривалий - від 6 до 24 годин (у Залежно від якості і класності парфумерної продукції).

У результаті взаємодії всіх складових нот досягається єдність аромату в цілому. Поступово розкриваючись і обволікаючи шкіру, даруючи їй чарівне і тонкий аромат, продовжуючи її пахощі, ноти парфумерної композиції виконують свою магічне призначення.