Нежить - дуже неприємна, а іноді й небезпечна хвороба. Найгірше, коли нежить переходить в хронічну стадію.

Зазвичай це трапляється з його бактеріальними формами. Людина може мучитися роками, переводячи себе прийомом антибіотиків, які в кінцевому рахунку викликають звикання бактерій, а значить, перестають допомагати.

Виявляється, універсальним засобом від цього хронічного захворювання є .. звичайний бджолиний мед! І це - зовсім не народна медицина, а науково доведений факт. Мед за своїм впливом навіть ефективніше, ніж антибіотики - стверджують лікарі.

Мед являє собою напівперетравле в зобі медоносної бджоли квітковий нектар і з давнини відомий своїм антибактеріальну дію на людський організм. Недарма їм лікували застуди, всілякі вірусні захворювання, і навіть дезінфікували рани!

Ми вже писали про те, що нещодавно вчені довели, що мед - прекрасне протикашльовий засіб при простудних захворюваннях у дітей.А тепер, на одній з медичних конференцій американського суспільства отоларингологів, було зроблено доповідь про те, що мед може бути досить ефективним засобом для лікування хронічного нежитю.

Вчені провели кілька десятків експериментів, в програму яких входило і вплив меду на різні штами мікроорганізмів, таких як золотистий стафілокок або синьогнійна паличка, зазвичай викликають хронічний нежить.

Ці бактерії, мутуючи, часто набувають стійкий захист від антибіотиків і перестають на них реагувати. Однак мед знищував і такі, стійкі до антибіотиків, різновиди бактерій.

У ході експериментів з'ясувалося, що мед знищував бактерії, причому як в товщі рідини, так і в біоплівках на поверхні води. Ефективність його дії була порівнянна з ефективністю антибіотиків, причому стійкі до антибіотиків бактерії також гинули при контакті з медом.

Підготовлено відділом Здоров'я