Останнім часом стала широко розповсюдженою практика самолікування антибіотиками. Застудився чи осіб, або у нього розлад травлення, головне - швидше повернутися "в лад", адже хворіти стало не модно і не вигідно. Тому багато хто вдається до самого "сильному" з усіх можливих засобів - до лікування антибіотиків.
При цьому такі горе-пацієнти зовсім забувають про те, що лікування і самолікування - речі абсолютно різні, а іноді і прямо протилежні! І скільки б не говорилося про те, що підбирати препарат і його дозування повинен лікар, як і раніше величезна кількість людей "лікуються" антибіотиками, навіть не підозрюючи, яку бомбу уповільненої дії вони закладають у власний організм.
Почнемо з того, що кожен антибіотик має свою область застосування, тобто діє на певні групи мікроорганізмів. Жертвою яких мікроорганізмів стали ви - можна дізнатися тільки після спеціального посіву (аналізу) на чутливість до препаратів. У будь-якому випадку визначити, який саме препарат приймати, зможе тільки досвідчений і кваліфікований лікар.
Що ж відбувається, коли пацієнти самі (в кращому випадку - за допомогою співробітників аптеки) призначають собі лікування антибіотиками? Серед наслідків безконтрольного застосування антибіотиків - алергічні реакції, порушення роботи шлунково-кишкового тракту, розвиток гастритів (аж до виразкових поразок), порушення роботи печінки і нирок, при застосуванні окремих груп антибіотиків - втрата слуху, зниження зору, порушення роботи серцево-судинної системи.Важливо пам'ятати про те, що занадто мала доза антибіотика викликає звикання мікроорганізму до цього препарату, це означає, що наступного разу, коли лікування антибіотиками дійсно буде необхідно, воно вже не допоможе або потребують збільшення дози. А надто велика доза антибіотика вбиває імунітет організму, викликаючи в кращому випадку дисбактеріоз, а в гіршому - серйозні ураження органів і систем.
Необхідно знати, що антибіотики марно приймати при таких захворюваннях, як ГРВІ, грип, кашель, висока температура, запальні процеси і розлад кишечника. На жаль, саме ці стани і змушують нас найчастіше почати безконтрольний (і даремний!) Прийом антибіотиків.

Підготовлено відділом Новин