Апендицит - це запалення червоподібного відростка сліпої кишки - майже завжди починається раптово і вимагає оперативного втручання. До цих пір лікарі не знають, що саме викликає це захворювання.
Нещодавно вчені з'ясували, що не останню роль у виникненні гострого апендициту грає .. погана екологія. Яким чином забруднення навколишнього середовища може впливати на травну систему?
Виявляється, всі органи і системи людського організму тісно взаємопов'язані. Тому така дія забруднюючих речовин на організм можна пояснити їх загальної здатністю загострювати різні запалення, що і було показано в попередніх дослідженнях.
Цього разу вчені вирішили зіставити дані про кількість людей, які потрапили в лікарні з діагнозом "гострий апендицит" і дані про забрудненні повітря Канадської національної служби зі спостереження за навколишнім середовищем.Всього за 7 років, протягом яких проводилося дослідження, в клініку потрапили близько 5 тисяч чоловік. При цьому вченим вдалося виявити чітку закономірність. Якщо протягом п'яти днів середня концентрація забруднюючих речовин була підвищена, то пацієнти на 15% частіше потрапляли до лікарні з апендицитом.
Серед забруднюючих речовин лідером став озон. Він викликав збільшення кількості пацієнтів на 15%. Втім, така ж залежність спостерігалася для двоокису сірки, двоокису азоту та твердих домішок в атмосфері, але з дещо меншим ефектом.
Вчені мають намір продовжувати дослідження в цьому напрямку. Автор дослідження вважає, що "Якщо зв'язок між забрудненням повітря і виникненням апендициту підтвердиться, то поліпшення екологічних умов призведе до зниження частоти цього захворювання".

Підготовлено відділом Здоров'я