Академія Наук Китайської Народної Республіки провела незвичайне дослідження. Китайські вчені провели дослідження, в результаті якого з'ясували, в яких країнах світу живуть найздоровіші люди.
При цьому їм довелося підрахувати національний індекс здоров'я для кожної з 45 найбільших країн світу. Вчені оцінювали дані про стан нервовій системі жителів різних країн, дані про стан їх імунітету, обміну речовин, а також рівень психічного здоров'я.
З'ясувалося, що найздоровіші в світі люди живуть в Скандинавії. Перші три рядки своєрідного рейтингу здоров'я займають Фінляндія, Данія та Швеція. На четвертому місці - Норвегія, а на п'ятому - Австралія.
Нагадаємо, що багато скандинавські країни також визнавалися в різний час найбільш благополучними для життя людини країнами.


Так, не один раз ставала лідером цього рейтингу Норвегія.
Росії вдалося зайняти лише 29 місце в рейтингу найздоровіших країн, і потрібно сказати, що це ближче до кінця рейтингу, ніж до початку. США зайняли одинадцяте рядок рейтингу здоров'я, а на тринадцятому місці розташувався Китай. Серед держав, що розвиваються це - найкращий результат.
Що стосується країн, що розвиваються взагалі, то тут ситуація найбільш плачевна. Приміром, саме останнє, 45 місце в списку зайняла Нігерія. Життя в цій країні не просто шкідлива для здоров'я, а навіть небезпечна, вона є лідером за кількістю людей, заражених ВІЛ-інфекцією.
Всього в дослідженні взяло участь 45 країн світу, на які припадає майже 90% загальносвітового ВВП і де проживають близько 77% населення нашої планети.

Підготовлено відділом Здоров'я