Недосипання - бич сучасного суспільства і дуже шкідливе явище. Вчені різних країн сходяться в думках, що нестача сну може викликати такі серйозні захворювання, як ожиріння, підвищений артеріальний тиск, діабет, не кажучи вже про простий поганому самопочутті, дратівливості і втрати працездатності.
Японські вчені провели наукове дослідження, в якому взяло участь близько 1300 добровольців - пацієнтів з підвищеним артеріальним тиском. Середній вік учасника експерименту дорівнював 70 рокам, хоча в ньому взяли участь і 33-річні, і 95-річні люди.
Головне, що оцінювали медики - кількість і якість сну пацієнтів. В результаті аналізу даних, накопичених за дворічний термін, вчені з'ясували, що 1007 осіб спали більше 7,5 годин на добу, що вважається нормою, а ось 247 осіб щодня недосипали.Виявилося, що у тих людей, які недоотримували сну, ймовірність серцевого нападу або інсульту зростала на 27% порівняно з тими учасниками експерименту, хто спав належний час.
Самий же високий ризик був для цих не сплячих ночами людей, у кого ночами підвищувався тиск і для тих, хто спав менше 5 годин на добу. У таких пацієнтів ризик смерті від серцевих хвороб або від будь-яких інших причин підвищувався на 70% порівняно з тими, хто спав 7,5 годин і більше.
Втім, спати більше 8 годин на добу, на думку лікарів, не менш шкідливо , адже шанси померти в цьому випадку зростають удвічі. Ну а якщо говорити про жінок, то нормальний сон довжиною 7,5 годин має ще й унікальною здатністю нормалізувати вагу.

Підготовлено відділом Здоров'я