Вчені з університету Меріленда дано звернули свою увагу на те, що позитивні емоції можуть у буквальному сенсі виліковувати серцеві хвороби.

У своїх попередніх дослідженнях вони вже довели, що звичайний сміх володіє виключно благотворним впливом на кровоносну систему людини.

Тепер вчені вирішили з'ясувати, як на стан серцево-судинної системи можуть впливати музичні композиції. В експерименті, проведеному вченими Університету Меріленда, взяло участь 10 осіб з числа добровольців.

Експеримент проходив у чотири етапи, на кожному з яких кожному учаснику пропонувалося прослуховувати свої улюблені мелодії, музику, що викликає почуття тривоги, композиції для релаксації , або переглядати комедійні відеоролики.

Під час прослуховування різних мелодій медики оцінювали рівень кровотоку у кожного з волонтерів.


Вчені хотіли зрозуміти, які зміни відбуваються в ендотелії - спеціальному шарі клітин, що вистилають внутрішню поверхню судин, в той час, коли людина відчуває різні емоції.

У результаті аналізу даних, отриманих в результаті експерименту, вченим вдалося з'ясувати, що емоції безпосередньо пов'язані зі станом судин людини, а також те, що кожен з нас може самостійно впливати на власні судини, слухаючи "правильну" музику і відчуваючи позитивні емоції.

Судини тих людей, хто слухав свої улюблені мелодії , розширилися на 26%, у тих, хто дивився комедійні відеоролики цей показник досяг 19%, а у тих, хто слухав музику для релаксації - на 11%. А ось музика, що викликає тривогу, як виявилося, практично марна.

Підготовлено відділом Здоров'я