Зима - важкий час для організму, тим більше для міських жителів. Мало сонця, авітаміноз, сезонна захворюваність різними інфекціями .. проте, хто попереджений - той озброєний. Коли ж нам чекати щорічної епідемії грипу?
Медики кажуть, що епідемічний поріг може бути перевищений уже в кінці грудня. Погодьтеся, захворіти прямо під Новий рік - невесела перспектива. Але Новий рік і супутні йому святкові дні якраз зупинять епідемію.
Стрімке поширення хвороби припиниться з настанням новорічних свят, коли більшість установ закриються на канікули. Але перепочинок буде порівняно недовгою.
Лікарі кажуть, що вже наприкінці січня вони очікують нового сплеску загальної захворюваності на грип. На цей раз епідемія не закінчиться до початку весни. Про це розповіла
Олена Ежлова, начальник Управління епідеміологічного нагляду Росспоживнагляду РФ: "Якщо говорити про епідемію як такої, то, за нашими прогнозами, за прогнозами фахівців Інституту грипу, ми еe чекаємо після Нового року - січень, лютий і березень".У цей час медики рекомендують менший час проводити в громадських місцях, особливо в тих, де спостерігається велике скупчення людей, частіше мити руки і бувати на свіжому повітрі. Особливу увагу потрібно приділити своєму раціону (у ньому має бути достатньо вітамінів для боротьби з інфекціями), а також активного способу життя.
Можна також приймати природні імуностимулятори, вибір яких зараз досить широкий. Зазвичай вони виготовляються з лікарських трав. А можна обійтися і традиційними засобами на зразок цибулі та часнику.

Підготовлено відділом Здоров'я