http://finamlight.ruПоскольку грип N1H1 принципово не відрізняється від інших різновидів грипу, симптоми "свинячого" ті ж, що і у звичайного: головний біль, біль у м'язах, температура, кашель, блювота, діарея.

Та й у вірусі немає нічого революційного, багато лікарів, спостерігаючи за пацієнтами 57 року народження і раніше, захворюваність серед яких менше 10% вважають "свинячий грип" реінкарнацією звичайної "іспанки "56-57 року, яка вже в 77 році пройшла практично непомітно.

Взагалі якщо порівнювати дану пандемію (а за заявою ВООЗ, ми вже живемо в умовах пандемії) з пандемією іспанки 1918 року, цей грип менш страшний . Іспанка кожного місяця забирала близько 4 млн. Життів. Зараз у нас "всього" близько 4 тис. Загиблих від свинячого грипу в світі.

Небезпека сильно перебільшена, зате фармфірми радіють, народ змітає з прилавків аптек будь-які препарати, на яких написано "антигрип".

У процесі самої епідемії вірус зазвичай сильно збільшує свою патогенність (хвороботворність), що погіршує картину, а медична безграмотність наших громадян додатково погіршує ситуацію.

Наприклад, більше 20% людей, тільки відчувши перші симптоми захворювання , починають активно приймати антибіотики, тобто займатися безглуздим самолікуванням. Чому безглуздим?

Та тому, що на віруси ніякі ліки й антибіотики не діють в принципі, з ними здатна справиться лише імунна система організму, і більше нічого. Тому будь-яке лікування грипу, особливо на початковій стадії захворювання, полягає лише в допомозі імунній системі і знятті найбільш неприємних симптомів захворювання.

Зокрема, для здорової людини прийом імуномодуляторів в період епідемії, практично стовідсотково гарантує незаражених, або протікання захворювання у вкрай легкій формі і без ускладнень.

Треба розуміти, що хоч "штучне" підняття імунітету - річ не цілком корисна, збиток здоров'ю від перенесеного грипу буде набагато серйозніше.

Тому, навіть якщо ви захворіли, є сенс негайно почати приймати імуномодулятори типу аміксину або арбідолу, і, зрозуміло, негайно звертатися до лікаря. Чим раніше ви зупините розвиток вірусу у вас в організмі, тим легше пройде захворювання і тим менше ймовірність ускладнень.

До речі, чи знаєте ви, що не такий страшний грип, як його ускладнення? Бронхіти, тонзиліти, пневмонія - ось далеко не повний перелік цієї гидоти.

Так що ваше основне завдання - не допустити ускладнень, а головне діагностувати їх на ранній стадії, для чого вам, безумовно, знадобиться консультація лікаря.


Не лінуйтеся і здайте аналізи, а також пройдіть флюорографію. Як не дивно, звичайна районна поліклініка - це не найгірше місце, куди можна для цього звернутися, і чим раніше, тим краще.

Повернемося до профілактики. Марлева пов'язка захищає від інфекції? Можливо, але наукою це не доведено. Наприклад, дослідження австралійських учених показало, що марлеві пов'язки незначно знижують ризик зараження, але тільки якщо носити їх не знімаючи і протягом тривалого часу.

Повірте, оксолінова мазь в ніс 2-3 рази в день, вартістю 15 рублів, набагато більш надійна штука. Можна замінити аналогами, порадьтеся з фармацевтами в аптеці. Не смійтеся, але ця мазь - воістину чудова річ. Відкрию секрет: самі лікарі користуються цим способом майже в 100% випадків.

Як ще захиститися від грипу? Кращий засіб профілактики - це ваш здоровий глузд і гігієна. Частіше мийте руки, намагайтеся рідше чіпати обличчя, не торкайтеся до очей, коли перебуваєте поза домом.

Якщо захворіли, не рвіть на роботу або навчання - краще перехворіти вдома, ніж погіршувати свій стан і заражати оточуючих.

Ну а якщо ви все-таки захворіли? До лікаря, до лікаря, але не забувайте вкрай сильнодіючі "бабусині рецепти", такі як малинове варення, журавлинний морс (з живої журавлини, а не з пакетів), гірчицю в вовняні шкарпетки, гірчичники на спину і побільше сну. Це реально допомагає, перевірено сотнями поколінь.

І не варто ганятися по аптеках за "витяжкою з перегородок грейпфрутів" за 2500 рублів під назвою Таміфлю, воно не є панацеєю від свинячого грипу. Треба віддати належне маркетологам виробляє Таміфлю фармацевтичної компанії. Вони так грамотно "пропіарили" це засіб, що за місяць москвичі скупили всі готівкові запаси препарату.

Мій рецепт захисту від свинячого грипу простий: мазь за 15 рублів в ніс 2-3 рази на день плюс 1 таблетка иммуномодулятора на тиждень, і забудьте про цю "свинячу гадость". Бережіть себе.

Віктор Галенко