<


img src="/img/6/9/69d302f30ed59e7a727e79868fa924bf.jpeg"/> Тетяна Селихова

Тривожні розлади, якими страждають від 3% до 10% наших сучасників (переважно жінок до 40-ка років), значно знижують якість життя .

З різними симптомами тривоги або тривоги в поєднанні з іншими психічними чи соматичними симптомами краще не боротися самостійно.

Оскільки тривожні розлади схильні до хронічного або рецидивуючого перебігу, їх лікуванням займаються професіонали - психіатри і психотерапевти.

Тільки лікар здатний підібрати відповідні саме вам медикаментозні і психотерапевтичні методи терапії, які дають оптимальний ефект у правильному поєднанні один з одним.

Не можна купувати і вживати всілякі транквілізатори і антидепресанти без урахування специфіки вашого захворювання та індивідуальних особливостей.

Поза контролем експерта тривожні розлади (які, до речі, чудово піддаються лікуванню на ранніх стадіях ) зазвичай призводять до зловживання алкоголем, тютюном, заспокійливими препаратами, а також загострюють протягом існуючих соматичних захворювань.

Як зрозуміти, що пора звернутися в клініку?

Тривожні розлади суб'єктивно характеризуються почуттям занепокоєння, похмурими передчуттями, а фізіологічно - симптомами активації вегетативної нервової системи.

Це - головні болі, запаморочення, болі в спині і шиї, відчуття "падіння в непритомність", підвищення артеріального тиску, прискорене серцебиття, дискомфорт у грудях, задишку, відчуття нестачі повітря, ком у горлі, важкість у ногах, слабкість, тремтіння, пітливість.