http://emily-mag.ru/

Желая не відставати від запропонованого нам шаленого ритму життя, люди нерідко забувають про своє здоров'я. Ми переносимо застуду і супутній їй нежить на ногах, не звертаючись до лікарів, розраховуючи, що з часом все пройде само собою.

Але запущений нежить і застуда часто переходять в таке неприємне захворювання як гайморит - запалення придаткових пазух носа . Лікування гаймориту, особливо гострого, супроводжується головними болями і підвищенням температури. Іноді це захворювання навіть вимагає негайної госпіталізації.

Лікування гаймориту медиками зазвичай зводиться до використання різних лікарських спреїв, інгаляторів, крапель в ніс, а також до промивання пазух носа антисептичними розчинами. Іноді для цих цілей також використовується небулайзер компресорний або ультразвуковий.

А при запущеному гаймориті для видалення в гайморових пазухах гною та недопущення подальших ускладнень робиться прокол. Це досить ефективний метод лікування, але його мінусом є те, що при будь-якій застуді велика ймовірність рецидиву хвороби, переходу гаймориту в хронічну стадію і неминучість нового проколу.

Багато людей не знають, що існують ефективні народні методи лікування гаймориту, дозволяють не допустити ускладнення і проколу. Найбільш поширеним методом домашнього лікування гаймориту є парові інгаляції.

Потрібно дихати парою, накрившись ковдрою над каструлею з закип'яченої водою, в яку додана чайна ложка 30% настоянки прополісу.


Процедуру рекомендується повторювати кілька разів на день.

Ще один широко відомий метод - прикладання до гайморові пазухи вареного яйця. Круто зварене яйце прикладається на кілька хвилин (до повного його охолодження).

Швидкому видаленню гною також сприяє закапування в ніс цілющих крапель на натуральній основі. Змішайте в рівних пропорціях сік алое, чистотіл і мед, отриману суміш закопуйте по 3-5 крапель в кожну ніздрю 2-3 рази на день. Замість розчину з алое, меду і чистотілу можна використовувати масло обліпихи (по5-6 в кожну ніздрю).

Перед сном до пазух носа, які щоб уникнути опіку бажано заздалегідь змастити соняшниковою олією, рекомендується прикладати компрес з натертої на тертці чорної редьки, загорнутої в ганчірочку. Компрес тримають приблизно 10 хвилин (але не більше).

Дуже корисно при гаймориті пити кілька разів на день відвар з змішаних в рівних частках шавлії, звіробою, материнки і ромашки аптечної (4 ст. Ложки трав на 1 літр води), а також свіжі овочеві і фруктові соки.

Всі ці процедури можна комбінувати і поєднувати один з одним і продовжувати до настання полегшення. Ну а якщо народні методи лікування гаймориту здаються вам застарілими, купіть небулайзер для домашнього використання. Будьте здорові!