З віком тканини людини піддаються незворотних процесів, які ми називаємо старіння. Існує величезна кількість методик покликаних віддалити цей процес.

Це може бути як терапевтичні впливу на тканини людини в кабінеті косметолога, так і скальпель хірурга в умовах операційної. Ознаки старіння можуть проявлятися в абсолютно різних областях людського тіла. Коротенько ми торкнемося деякі з них.

Найбільш рано і найбільш мабуть вони проявляються на обличчі. Тому ми почнемо саме з особи. Обличчя людини для зручності прийнято ділити на три анатомічні зони: верхня, середня і нижня.

Верхня зона включає лоб і очі. У цій зоні ознаки старіння проявляються в горизонтальних і вертикальних зморшках чола іноді з опущеними брів, в "нависання" верхніх повік, в в'ялості шкіри нижніх повік і "мішках" під очима.

У цих випадках хірург може запропонувати виконати підтяжку чола, в тому числі ендоскопічної методикою, верхню блефаропластику з видаленням навислої шкіри верхніх повік з формуванням складки, нижню блефаропластику з видаленням надлишків в'ялої шкіри і "мішків".

Нижню блефаропластику можна доповнити корекцією середньої зони (щічної області) із застосуванням спеціальних фіксаторів "Ендотайн". Нижня зона включає нижню щелепу і шию. Тут в арсеналі пластичного хірурга так само є методики, починаючи від малоінвазивної Стек гілок методики і закінчуючи класичною підтяжкою особи. Далі, якщо спускатися вниз, вікові зміни можуть відбиватися на грудях.

З віком, часто після грудного вигодовування, залозиста тканина грудей піддається інволюції, тобто тканини залози ставати менше.


Тому можна спостерігати птоз (опущення) молочної залози. Методик корекції птозу залози величезна кількість, але всі вони спрямовані на підняття залози до природного рівня з одночасним відновленням форми залози. Одночасно з відновленням форми залози можливо її збільшення з застосуванням грудних імплантів.

Наступна область, яка піддається віковим змінам є живіт. З віком знижується тургор шкірних покривів, що веде до виникнення в'ялості шкіри, а в деяких випадках до появи надлишків м'яких тканин у вигляді шкірно-жирового фартуха. У цих випадках методом корекції є операція абдомінопластика.

Суть її в мобілізації шкіри від підлеглих тканин, розподілі в новому положенні. Як результат це рівний, "підтягнутий" живіт без ознак старіння.

У висновку можна додати, що з ознаками природного старіння необхідно боротися комплексно. Підтримати тривалий результат досягнутий проведеною операцією можна систематичним застосуванням різних косметологічних процедур.

Кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, дійсний член Товариства пластичних хірургів Росії, директор клініки "КОСМЕТОН" Льоліком Кирило Славович

Редакція дякує Кирила Славович за надання даного матеріалу. Більш детальну інформацію про пластично операціях, так само роботі Кирила Славович ви можете на сайті: http://www.lelikov.com/Kirill/