Суниця, як відомо, буває садової (її часто помилково називають полуницею) і лісовий. Останню також називають поземкою і ягідником. У порівнянні зі своєю "сестрою", що вирощується на грядках, лісова суниця набагато корисніше, вона містить велику кількість вітамінів, дубильних речовин, фітонцидів, органічних кислот і вуглеводів.

У народній медицині використовуються не тільки запашні плоди, але і листя, які рекомендується збирати під час цвітіння.

Ягоди суниці мають дуже приємний смак, але при схильності до алергічних реакцій (у маленьких дітей - до діатезу) вживати їх у їжу слід з обережністю. В іншому випадку можливі почервоніння, висип і свербіж шкіри. Всі ці неприємні симптоми зазвичай проходять, якщо більше не ласувати лісовою суницею.

При помірному вживанні (у тому числі в засушеному вигляді) ягоди мають сечогінну, потогінну, ранозагоювальну і протизапальну дію.


Натуральний суничний чай покращує обмін речовин, сприяє правильному кровотворенню (настій листя викликає розширення кровоносних судин), збагачує організм необхідними поживними речовинами і позитивно позначається на швидкості засинання і глибині сну.

Настоєм листя можна лікувати гастрит, коліт, жовчнокам'яну хвороба і бронхіальну астму. Крім того, відвар з суничних плодів і листя приймають при захворюваннях серця, недокрів'ї, виразковій хворобі шлунка і загальному перевтомі.