Протягом 10 років об'єднана група вчених з різних країн проводила дослідження, присвячене тому, як фізична активність впливає на ризик виникнення раку у людей.

Виявилося, що люди, які ведуть активний спосіб життя, менш схильні до розвитку онкологічних захворювань.

"Результати нашого дослідження дозволяють зробити висновок, що підвищені фізичні навантаження протягом дня - і не тільки під час заняття спортом - благотворно впливають на запобігання появи раку ", - говорить доктор Манамі Інуе, який працював у Національному раковому центрі в Токіо.

Ранкова пробіжка, заняття в тренажерному залі або в басейні можуть стати відмінним профілактичним засобом від раку.

Причому, для жінок це навіть більш вірно, ніж для чоловіків. Чоловіки, що ведуть активний спосіб життя, на 13% менше схильні до ракових захворювань, а серед жінок цей показник ще вищий і становить 16%!

Фізичні вправи головним чином дозволяють зменшити ризик появи і розвитку раку товстої кишки, печінки, підшлункової залози і шлунка.

Основна причина цього полягає в тому, що фізичні вправи, а також будь-які інші рухи, що викликають навантаження, дозволяють людям підтримувати нормальну вагу, що, в свою чергу, знижує ризик появи раку.

Нагадаємо, що раніше британські вчені вже довели, що зайва вага є провідним чинником розвитку онкологічних проблем грудей у жінок.


А у тих, хто вже переніс рак грудей і дотримується низкожировой дієти, ризик рецидиву значно зменшується.

Крім того, ті, хто вже хворий на рак грудей і регулярно відвідує спортивний зал, одними тільки фізичними вправами знижує ризик смертності на 50%!

Вже за підсумками того дослідження вчені зробили висновок, що рухливий спосіб життя, ймовірно, здатний запобігати розвиток самого поширеного онкологічного захворювання серед жінок.

Підготовлено відділом Здоров'я