Як бути, якщо це сталося і з вами, і грибок вже проник в сім'ю? Для початку, ви повинні усвідомити, що сам по собі він не зникне. Захворювання розвиватиметься повільно, але невідступно, поки ніготь не виявиться повністю зруйнованим і з'їденим. Досить того, що грибком вражений один ніготь. Далі будуть залучені і інші, а потім не виключено, що оніхомікоз перейде і на шкіру. Завжди є відвалилися шкірні лусочки, на які коли-небудь настануть інші люди, і вони теж заразиться.

Слід знати, що лікування грибкових захворювань нігтів утруднене, тим більше, коли процес знаходиться на більш пізній стадії. Наприклад, коли людина носить грибок роками, і вражені великі пальці на ногах. Дуже важливо своєчасно виявити грибок, і приступити до лікування. Особливість в тому, що при старих методах лікування не завжди виходило повністю позбавитися від грибка. Саме тому багато пацієнтів розчаровані, і втомилися вести боротьбу з хворобою. Вони просто живуть з оніхомікозів. Звичайно, хворі відчувають постійні труднощі, так як на підставі спеціально проведеного дослідження встановлено, що при грибку нігтів якість життя стає гірше на сорок п'ять відсотків.

Правильна діагностика

Статистика стверджує, що майже половина всіх захворювань, пов'язаних з нігтями, це саме грибок. І дерматологи постійно ставлять діагнози - оніхомікоз, з усіх випадків їх не менше чверті. Чи можливо помилитися при такій значній кількості?

Традиційно, при підозрі на грибок нігтів проводиться дослідження під мікроскопом, таким методом виявити його досить легко.


Даний тест виконується в кожному дерматологічному центрі. Тим не менш, приблизно в двадцяти відсотках випадків при такому дослідженні збудник не виявляється, а дізнатися, який же саме грибок виявлений - просто неможливо. Справа в тому, що видів грибків є багато, але не всі є причиною захворювань. І тим більше не всі грибки заразні.

Наступним важливим етапом при діагностиці є така дія, як посів на живильне середовище, з наступним визначенням виду, і виділенням культури грибка. Але в даному випадку, проблема в тому, що в мікології не кожен лаборант є хорошим фахівцем, тому відрізнити один від одного види грибів досить важко, адже їх кілька сотень.

Спеціальний лак проти грибка

До сучасних методів лікування відносяться особливі лаки, які є протигрибковими. Наносити їх потрібно двічі на тиждень. Якщо захворювання має важку форму, то лікування комплексне, разом із застосуванням лаку використовуються лікарські препарати у вигляді капсул або таблеток. У наш час для лікування грибка нігтів пропонуються препарати комбінованої дії, вони є протигрибковими, і активно сприяють розм'якшенню рогових мас. В даному випадку, відбувається не тільки боротьба з грибком, але з проблемою потовщення нігтів. Схема лікування для пацієнтів різна, визначається індивідуально, і тільки лікар може підібрати її правильно.