З моменту появи естетичної медицини вона все більш і більш впевнено завойовувала позиції в оздоровчій сфері. Сьогодні це одне з найбільш просунутих і затребуваних напрямів; корекція зовнішності користується попитом у досить великій аудиторії.

Багато в чому це пов'язано з тим, що в сучасному суспільстві саме зовнішній вигляд відіграє важливу роль для представників багатьох професій. У їх числі - актори, телеведучі, артисти, дипломати і багато інших, одним словом, всі ті, кому за родом діяльності необхідно "працювати обличчям". Звичайно, високі вимоги публічні персони пред'являють зазвичай до всієї фігурі, про що досить жваво говорить число таких операцій, як збільшення грудей і ліпоксація, але якщо дефекти тіла можна грамотно замаскувати одягом, то особа завжди знаходиться на виду.

На жаль, період, коли людина виглядає красиво і свіжо, не може тривати вічно. Хтось раніше, хтось пізніше стикається з такими проблемами, як поява зморшок, обвисання століття, старіння шкіри.

І якщо пошарпані одяг ми можемо зняти і, купивши щось новіше, зовсім від неї позбутися , то з особою все не так просто.

Саме в цій ситуації на допомогу приходить пластична хірургія. В її арсеналі - досить багато операцій, що дозволяють перетворити пацієнта:

- підтяжка брів і шкіри чола;
- корекція повік (верхніх і нижніх);
- підтяжка середньої та нижньої лицьових зон;
- підтяжка шкіри шиї, а також в області декольте.

Специфіка естетичної медицини полягає в необхідності суворо індивідуального підходу до кожного пацієнта.


Це пов'язано з різними видами вікових змін лицьових тканин (різний вік, різні типи шкіри, конкретні схильності і т.д.). Комусь достатньо мінімального втручання, наприклад, блефаропластики, а для когось потрібно комплексне втручання, що охоплює всі проблемні зони.

Найбільш складним типом втручання вважається пластика повік (особливо, нижніх). Сьогодні у пластичній хірургії використовуються дві різних методики для корекції століття. Перша призначена для ситуацій, коли у пацієнта немає надлишків шкіри, і проводиться вона Транскон'юнктивальна, без зовнішнього розрізу. Другий спосіб передбачає виконання розрізу під нижніми віями, тому необхідно усувати надлишки шкіри і жирові відкладення.

Сьогодні крім традиційних методів корекції все ширше використовуються імплантати, що дозволяють збільшити обсяг деяких областей особи (підборідних і виличні). Для того щоб максимально точно уявити собі ефект від їх використання, застосовується комп'ютерне моделювання.